Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powikłania po operacji żylaków!


Gość Justyna 38

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Justyna 38

W kwietniu czeka mnie pierwsza operacja żylaków i stripping niewydolnej żyły odpiszczelowej od pachwiny do kostki. Lekki ból nogi po wewn. stronie kolana, taki dyskomfort, uczucie ciężkości. Chociaż chirurg naczyniowy mówi że to jeden z bezpieczniejszych zabiegów to wiem że powikłania mogą wystąpić. Obawiam się nie samej operacji tylko tych powikłań pooperacyjnych. Krwiaki i blizny to jeszcze przeżyję. Boję się porażenia nerwów przy takim strippingu, ból kostki, puchnięcie nogi i kostki. Słyszałam ze taki ból może bardzo długo trwać - kilka miesiecy. Występują też problemy z brakiem czucia, czy odwrotnie noga jest nadwrażliwa że nawet dotknąć nie można bo boli. Jakie są Wasze doświadczenia po takiej operacji, czy obyło się bez większych problemów? Może występowały u Was podobne albo inne powikłania? Jak długo trwały i jak sobie z nimi radzić? Proszę o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawie 3tyg. Po takiej operacji. Ból znikomy do przeżycia ale moja noga wyglądała strasznie brzydko. Pół nogi to jeden wielki krwiak. Na drugą nogę już bym się nie zdecydowała. Na szczęście nie muszę. Też boję się powikłań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna D.

Jestem prawie 4 tygodnie po operacji. Noga bardzo ładnie sie goi, krwiaki, siniaki znikają powoli. U mnie nie obyło się bez powiklań-tylko nie dotyczyły nogi a znieczulenia pp. Straszne przeżycie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 8 dni po operacji lewej nogi. Mężczyzna lat 42. Zylaki miałem chyba od 10 lat, a od 5 lat codzienny ból i obrzęk. Noga ciężka jak diabli i gorąca w miejscu żylaków. Nie wspominając już o wyglądzie. Zdecydowałem się zrobić z tym porządek. Lekarz przed operacją powiedział że to * żylaczyska* a nie żylaki. Metoda operacyjnego usunięcia niewydolnych zył od pachwiny do kostki. Sam zabieg lekko stresujący ale zupełnie bezbolesny. Znieczulenie w kręgosłup podpajęczynówkowe. Zabieg trwał 2 godz. Noga pocięta bardziej niż *standardowo* bo żylaki były naprawdę spore. 8 godzin po zabiegu stanąłem na chwilę na nogi Mimo bólu pooperacyjnego uczucie ulgi i lekkości nogi NIE SAMOWITE! Dwa dni później kuśtykając wyszedłem do domu. Nawet sam wróciłem autem do domu. Teraz przechodzę rekonwalescencję domową. Noga oczywiście boli i trudno jest chodzić. Dużo leżę. Z tego co widzę noga goi się ładnie. Robię codzienny opatrunek z bandażu elastycznego i zastrzyki przeciw zakrzepowe w brzuch. Za kilka dni mam zdjęcie szwów a później 3 tygodnie w pończochach uciskowych. Na chwile obecną jestem zadowolony z operacji. Ulga fizyczna, psychiczna i radość są ogromne! Byłem tak przyzwyczajony do codziennego bólu iż traktowałem go jak coś normalnego z czym trzeba żyć. Czuję że dzięki operacji odmłodniałem 5 lat :)) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mąż miał prawie 3tygodnie temu operowaną prawą nogę i do dziś od czuwa ból,a pozatym w okolicy łydki jest zgrabienie i bardzo puchnie mu cala noga.Co mamy robić gdy byliśmy na kontroli lekarz powiedział że jest wszystko w porządku ale mi się to nie podoba.Pozatym odziwo 2 tygodnie po operacji do stal skrętu kiszek z za rzepem,czy to migla być przyczyna po zabiegu żylaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dwa dni temu miałam operację usunięcia żyły metoda laserowa svlt i muszę nosić opatrunek przez 5 dni razem z pończochą uciskową. Po 5 dniach mam zdjąć opatrunek, wziąć prysznic i ono nie założyć na 10 dni pończochę uciskową. Po 2 tygodniach od zabiegu ucisk stosować tylko na cały dzień ( bez nocy). Sama operacja przebiegła sprawnie, ale przez pierwsze 24 godziny odczuwałem ból, kłucie i ucisk przy każdym ruchu.. Teraz leżę z nogą uniesioną w ciągu dnia wychodzę tylko do łazienki i musze ruszać palcami stopy co pół godziny. Życzę wszystkim zdrowia i w razie pytań proszę pisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, pragnę zaznaczyć, że żylaki to objaw chorego układu krążenia. Usunięcie żylaków maskuje jedynie efekt wizualny ale nie rozwiązuje przyczyny choroby żylaków. Wielu osobom pomaga zwyczajnie stosowanie naturalnej l-argininy, która zamienia się w organiźmie w życiodajny tlenek azotu, a ten z kolei potrafi odwrócić skutki chorób układu krążenia, a nawet jest w stanie zapobiec atakom serca i zawałom. To nie ja jestem taki mądry ale Dr Louis Ignarro, który otrzymał nagrodę Nobla za badania nad l-argininą i napisał książkę pt: *Nigdy więcej chorób serca* Wejdźcie sobie na ciekawą stronkę http://synergypoland.pl i po prawej stronie znajdziecie wpis pt: *Nigdy więcej chorób serca* Jest to fragment książki tego doktora, znajdziecie tam również krótki filmik z jego udziałem, opinie lekarzy o tlenku azotu itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wioletta

Czytam te wypowiedzi i muszę przyznać, że też zastanawiałam się nad operacją i ewentualnymi powikłaniami. Mówiono mi że nie warto, że żylaki mogą nawrócić. Jednak sama nie mogłam pogodzić się z tym, że je posiadam, że nogi puchną i bolą. Od koleżanek, które miały podobny problem dowiedziałam się, że wcale nie ma takich powikłań. One leczyły się w Jantarze u doktora Zielińskiego i sama też umówiłam się tam na wizytę, a potem operację. Doktor przekonał mnie o swojej fachowości i dużym doświadczeniu. Muszę przyznać, że poza lekkim ciągnięciem przez jakiś czas po zabiegu, które jest normalne po takim zabiegu, nic więcej złego się nie działo, a teraz jestem przeszczęśliwa, że pozbyłam się problemu i mogę normalnie funkcjonować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pacjentka

Witam, pięć dni temu miałam operację i nie było tak strasznie jak sobie to wymyśliłam. Najgorsze było czekanie i zastanawianie się co mnie spotka. Dostałam jednorazową koszulę i pielęgniarka wbila wenflon. Tak przygotowana czekałam i czekalam... W końcu po mnie przyszli i to był chyba najgorszy moment strachu. Pamietam że kazali położyć się na łóżko na ktorym mial odbyc się zabieg. Pielęgniarka podłączyła kroplowkę. Trwało to moze 3 minuty i zasnęłam. Obudziłam sie 50 min później w tej sali w której czekałam taka przerażona. Nacięcie w pachnie i cała noga zabandazowana az do palcy. Widok nie za ciekawy. Po 30 min przyszła pielęgniarka odłączyła wenflon kazała się ubrać i iść do domu. Byłam trochę zaskoczona no ale coz.. tak zrobiłam, mąż przyjechał. Wczoraj byl 4 dzień odwinęłam opatrunek z przerażeniem... Mini siniaki, dwa szwy pod kolanem, mikroskopijne ukłucia powyżej. Zawinęłam z powrotem. Chodzę nie dużo, ale od pierwszego dnia. Stojąc dłużej trochę ciągną mnie szwy w pachnie i pulsuje mi noga, staram się dużo leżeć z nogą w górze. Podsumowując nic strasznego, mimo że nie znam drugiej takiej panikary jak ja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej trafiłaś w ręce niedoświadczonych ludzi, trzeba było zrobić lepszy research, ja operowałam żylaki w klinice https://orawczyk.com/  i jestem bardzo zadowolona z uzyskanych efektów, po czerwonych krechach na nogach ani śladu, a pracuję w handlu przeszło 20 lat. Doktor Tomasz to prawdziwy cudotwórca którego będę polecać każdemu kto będzie chciał operować żylaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już dwa miesiace po operacji wcieciecie zyly odpiszczelowej I minifleboktomia,wszystko ładnie zagojone ale po miniflebektomii w jednym miejscu dokładnie na mięśniu pod kolanem są jeszcze zgrubienia podskorne zapewne szwy,noga nie bolała wcześniej a teraz jakby jest po dwóch miesiącach dość czuła czasem przy chodzeniu również, czy to może być powód gojenia się tam jakichś nerwów badz tkanek?zrastania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłam laserową operację we Wrocławiu prywatnie. Niesyty nieudana, porażone nerwy, żyła jedna zamknięta laserowo , drugiej się nieudała, nadal niewydolna, noga nadal boli, 4 miesiąc. Lekarz mówi, ze nie wie o co chodzi, udaje, ze nie ma tematu, że wszystko jest ok.  Poszłam do innego-  mam leki na regenerację nerwów i potwierdził, że żle zrobiono. Jestem załamana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem prawie 3 miesiące po operacji żylaków jedna rzecz mnie martwi mam dwa siniaki które nie chcą zejść. Chirurg na wizycie kontrolnej powiedział że to są krwiaki wewnętrzne które się jeszcze nie wchłonęły mam brać tabletki cyclo 3 forte i smarować maścia Lioton 1000. Czy ktoś z was miał też coś takiego martwię się że to się nie wchłonie i tak zostanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×