Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to rak żołądka?


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu leczyłem się na Helicobacter Pylori i mam 30 lat. Czułem się okropnie przez cały dzień, ciągłe bóle brzucha i pieczenie w klatce piersiowej itp... Miałem robioną gastroskopię i wszystko było Ok. Lekarz powiedział, żebym się mniej stresował (należę do grupy ludzi umartwiających się). Teraz mam podobny problem ale do tego dochodzą okropne mdłości, trwające przez długie godziny. Czasami czuję się lepiej ale ciągle mnie kręci w żołądku. Mam również kłucia żołądka, raz po środku, drugi raz u wejścia do żołądka. Kłucia się przemieszczają. Jeszcze nie wymiotowałem ale jest blisko tego momentu. Najgorzej jest rano, kiedy wstaję do pracy. Często zażywam Lanzoprazol, trochę pomaga, mgłości są krótsze. Czasami czuję się jak moja żona przez pierwsze miesiące ciąży. Trudno mi się skupic na codziennym życiu, bo te mdłości mnie wykańczają. Może to dlatego, że nadchodzi wiosna i refluks uaktywnia sięw tym okresie? Bardzo się boję, że to może byc Rak żołądka. Zapomniałem dodac że mieszkam w anglii. Proces leczniczy trwa tu wieczności. Nawet rok temu na gastroskopię leciałem do Polski. Wszyscy bagatelizują objawy, które mogą byc oznaką raka. Proszę o pomoc jestem zdesperowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gastroskopia nie wykazała żadnych zmian to z pewnością raka żołądka nie ma. Warto na pewno byłoby wykonać jeszcze kontrolną gastroskopię. Jeśli nie ma obecnie lub są niewielkie efekty terapetyczne po farmakoterapii należy zwiększyc dawkowanie leków lub je zmienić (są jescze inne farmakoterapeutyki z grupy inhibitorów pompy protonowej lub w refluksie można zastosować leki prokinetyczne). Leki te stosuje się na zlecenie lekarza (na receptę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..Mam 27 lat.Dwa lata temu rowniez dopadły mnie takie obiawy jak Ciebie.Po badaniu gastroskopijnym okazało zie ze moj zoładek jest strasznie znerwicowany przez co wydaje za duzo kwazu.Dlatego sa takie obiawy.Dostałam tabletki i troche ustapilo na jakis czas.Obiawy nawracaja sie gdy przychodzi stres.Teraz od paryu dni znowu czuje sie strasznie ,kłucie żoładka jest silne i utrzymujesie przez jakies 10 minut po czym puszcza i powraca za jakas godzine najczesciej po posiłku.Do tego jest ból plecow,cianiecie do wymiotow i czuje gorycz w ustach.Boje sie ze to juz teraz choroba wrzodowa.Raz zdarzyło mi sie wymioowac lecz to bylo takie jak by flegma.Boje sie bo moze o juz cos gorszego niz wrzody.Dwa lata nie kontrolowałam tego a snan bardzo sie nasilił.Prosze o porade.Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×