Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rekonwalescencja po operacji hemoroidów i szczeliny odbytu


Gość Barbarella

Rekomendowane odpowiedzi

Do KRYSTYNS: Oddział proktologiczny , ale nie ma ich w każdym szpitalu. Ja polecam CI doktora Lubikowskiego w Szczecinie/przyjeżdżają do nIego z różnych miejsc Polski, jest najlepszym fachowcem w tej dziedzinie. Sprawdź w internecie. Ja jestem obecnie 30 dni po operacji szczeliny odbytu i wycięciu hemoroida. jest super, ból niewielki po wypróżnieniu, bez porównania do tego co było przed operacją, Ważne ,żeby robił to fachowiec, bo nie każdy chirurg się na tym zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja miałam leczoną szczelinę przez proktologa z tomaszowa mazowieckiego botoksem. fakt, samo podanie preparatu było niefajne, ale do przeżycia. natomiast kilkanaście dni po zabiegu, było już całkiem dobrze. nic mnie nie bolało, krwawienia ustąpiły. obecnie jest już 1,5 roku po, i nie ma nawrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mija piąty dzień po usunięciu trzech sztuk trzeciego stopnia - wcześniej dokuczało mi tylko swędzenie i lekkie krwawienie - teraz mam ochotę wyrwać muszlę przy oddawaniu stolca. Krwawienie i wyciek pozostały, przeciwbólowo dostałem Ketonal forte 100mg. Bez tabletek nie usnę ... nie przepisano mi nic na rozluźnienie stolca, ani przeciw ewentualnej infekcji - również zacząłem się ratować sam w aptece. Jestem przekonany, że każdy przechodzi to inaczej, u mnie niestety cholernie boleśnie. Metoda oczywiście standardowa MM, nie wiem czy są lepsze i czy w ogóle powinienem to robić, cóż *po ptakach*. Co do oddawania moczu , potwierdzam pierwsze dni to nieustające parcie i brak efektów - ale przeszło, być może u innych trwa to dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elżbieta M

Witam W maju bedę miała operację żylaków odbytu. Sa to dwa zewnętrzne hemoroidy. zabieg będzie wykonany w ATTISIE w Warszawie w klinice 1 dnia przez Pana Dr. Marka Chojnowskiego. Wiem, że będę miała znieczulenie do kręgosłupa. Proszę osoby, które miały wykonany zabieg przez Pana Doktora w ATTISIE o jakieś informacje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość boli ale coraz mniej

Kochani, jestem 4 dzień po wycięciu szczeliny i hemoroidów u dr. Kołodziejczak. Mistrzostwo świata. Boli ale coraz mniej. Azulan, Proktis M, żele i cierpliwość. Nie ma skuteczniejszej metody niż operacja. Nie słuchajcie tych, którzy odradzają. Będą cierpieć jeszcze długie lata. Polecam dr. Kołodziejczak w szpitalu św. Elżbiety w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 6ta dobę po wycięciu hemoroidow i bardzo boli cały czas jestem na przeciwbólowych tabletkach bo inaczej nie da radę żyć.mam bardzo poważny problem że stolcem bo dziś pierwszy raz dopiero mnie zmogło i tak naprawdę nic z tego jeden wielki bol i pieczenie .tak boli że nie mogę nawet l eżećc co ją mam zrobić .ile to jeszcze może trwać tabletki nie pomagają żadne.jutro wizyta u chirurga aż się boje co będzie.pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po wielu latach bezskutecznego leczenia przede mną operacja żylaków odbytu warszawa http://medispace.pl/. Po tym co przeczytałam na forum już mi słabo, choć wiem, że operacja mnie nie minie. Trzymajcie za mnie kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zabiegu 2 tygodnie. Koszmar bol nie do opisania ciagle krwawi, boli i piecze. Jestem na ketanolu od rana do wieczora. Nie zdawałam sobie sprawy ze po usunięciu hemorojdów tak długo dochodzi się do siebie. Zastanawiam sie jak długo jeszcze ten koszmar będzie trwał. Jak długo sie krwawi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa ja jestem 10 dni po usunięciu 3 hemoroidów 4 stopnia metoda tradycyjna inna nie wchodzila w grę. Jeden był 3 stopnia , u mnie nadal ból przy oddawaniu stolca i trochę krwi ,najgorsze to parcie jakby miało mnie rozszarpać od środka! Nadal mam obrzęk ale ustępuje stopniowo , ciezko jadę na tramalu :( tez jestem ciekawa kiedy to wszystko minie ... Mam kontrole co 3 ,5 dni i jestem pod stalą opieka , trzymam kciuki za nas , pozdrawiam wszystkich cierpiących , w życiu bym nie pomyslala ze mozna tak cierpiec po takim zabiegu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem po operacji hemoroidu metodą fergusona. Nie będę się powtarzać, ból nie z tej ziemi. Na szczęście już za mną. Minął miesiąc, ale na zewnątrz mam jeszcze obrzęk i fałdę po zakrzepicy, bo miałam ją jako powikłanie po zabiegu :-( czy ktoś z Was miał brudzenie bielizny po wypróżnieniu? Nie wiem, czy to po zabiegu czy to może z powodu tego obrzęku albo fałdu po zakrzepicy. Mam nadzieję że to minie, bo jest to bardzo dyskomfortowe. Niby nie dużo tego jest ale jednak. Dajcie znać, czy też macie takie kłopoty po operacji i czy minęło to wam czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ból i dyskomfort po operacji są normalne. Chociaz każdy ponoc inaczje to odczuwa. Sama nie przechodziłam tego tak źle. Najgorzej było w pierwszych dniach kiedy nawet zapytalam się lekarza czy to jest normalne Potem jednak stan mój znacznie sie poprawił. Aktualnie jestem tydzień po operacji i nie jest źle. Wspomagam się ziołami, konkretnie mieszanką Procto Vitale, którą polecił mi mój proktolog. Zawier szałwię i rdest a te zioła są skuteczne przy leczeniu tego typu problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gala, a na jakiej podstawie wiesz że miałaś zakrzepicę? Bo ja jestem tydzień po zabiegu i dalej w okolicy odbytu są takie fałdki, a miałam nadzieję że znikną... Może to podobnie jak u Ciebie? Znikły te fałdki? Bo nie trochę estetyka martwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotłaczam do grona :(. Jestem 10 dni po, miałem jeden 3-go stopnia i w sumie bardzo żałuje że się zdecydowałem na usuniecie bo nie krwawił, ale podobno to jedyna możliwa metoda pozbycia się - takie info otrzymałem. Tylko co to taki hemoroidek - prawdziwe piekło to ja mam teraz, po wycieciu rana przypomina szczeline odbytu tylko większa, rozwarstwia się i krwawi, ból niewyobrażalny. lekarz nie zszył bo podobno tak sie robi, ale efekt jest taki, że mam ogromna otwarta ranę która dosłownie rozrywa sie przy wypróżnianiu, zabrudza i cieżko potem domyć. Do tego dziwne parcie na mocz, drętwienie całej okolicy, brak snu, brak możliwości siedzenie, nawet chodzenia... To chyba najgorsza decyzja w moim życiu, nie tak to miało jednak wyglądać. Bardzo żałuje i szczerze nie polecam!!! Chociaż mój znajomy miał taką operacje 2 x i za każdym razem pracował i normalnie funkcjonował juz kilka dni po - ale ranę miał szytą i nie odczuwał większego dyskomfortu. Nie wiem dlaczego ja mam taką otwarta rozwalona narażoną na zanieczyszczenia i rozrywana codziennie przy wypróżnianiu. Lekarz zachowuje się jakoś dziwnie i twierdzi że tak ma być - TO JAKIŚ KOSZMAR :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gala jaką metodą miałaś robiony zabieg ? czy to była metoda Milligan-Morgan? Ja miałem zabieg robiony tą metodą cztery lata temu , i żadnej poprawy po tej operacji nie ma . A jeszcze doszły problemy z higieną , po każdym załatwieniu muszę się podmyć , bo nie ma możliwości się papierem podetrzeć do czysta . Tak ,że przestrzegam wszystkich przed takimi zabiegami . Żałuje ,że w ogóle dałem się namówić na taki zabieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dołączam do grona - ja jestem od wczoraj po zabiegu operacyjnym - w sumie 3 w jednym bo i polip wewnętrzny i szczelina odbytu i fałd anodermalny z guzkiem krwawiczym - wycinka podcinka oczyszczenie + leczenie z użyciem botoksu - na razie horror wielkie 3 rany bez szycia - krwawię nawet przy oodawaniu moczu - w sumie krwawi każde rozszerzenie pośladków - stolec x 3 po 1 łyżeczce ciekłej parafiny - to było zalecenie ale mój organizm zareagował za bardzo :( biorę ketonal i już nic nie będę jeść - ze strachu przed kolejną akcją - choć wiem o diecie półpłynnej i błonnikowej - tylko fak z dnia na dzień i to przed świętami trudno się przestawić - ale nie nastawiam siebie i wszystkich negatywnie - może się zagoję może będzie lepiej to jest mój wybór - czytajcie dobrze opis zabiegów i ewentualnych powikłań i opisów co robić po - przecież każdy z Nas jest inny - i to Wy podejmujecie decyzję czy chcecie dalej się męczyć czopkami i wszelakimi maściami czy może jednak w końcu nie... trzymak kciuki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokladnie, z opisu wynika ze to metoda Fergussona bo mialam zalozone szwy... zaluje tej operacji. Mualam 1 wewnetrzny hemoroid ktory dawal niewielkie objawy. Chirurg powiedzial ze to najlepsze wyjscie i zabieg mozna powiedziec kosmetyczny. Ale powiklania nie byly kosmetyczne. Ogromny bol, szczelina odbytu, i do tej pory mam wieksze napiecie posladkow ktore nie wiadomo z czego wynika i chodze na rehabilitacje. Wieczoren boli prawy posladek i tez nie wiadomo z czego to wynika.... jestem zalamana. Kazda ingerencja chirurgiczna moze miec oplakane skutki, chyba mam.jakiegos ogromnego pecha &#128532* wierze ze bedzie dobrze ale mam male dziecko ktorym.sie zajmuje i przez te wszystkie powiklania nie potrafie sie tym wszystkim cieszyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem 3 tygodnie po wycieciu szczeliny. Pół roku ból codziennie nie do wytrzymania. Nie da się tego opisać. Jadę na ketonalu i ogólnie dopiero po 2 tygodniach poprawa. Niestety dziś odstawilem ketonal i trochę pogorszylo się bo trochę boli i czuje ze spiety tam jestem. Ktoś wie ile czasu minie kiedy przestanie boleć? 3 tygodnie trochę długo i martwię się że tak zostanie na zawsze ogólnie jeśli boli po wyproznieniu to ta szczelina. lekarz powiedział że mam nadczynność zwieraczy i w sumie też dlatego takie bóle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek jak najszybciej zglos sie do fizykoterapeuty zajmujacego sie nadmiernym napieciem dna miednicy!!! Na pewno Ci pomoze. Ja mam takie same przejscia i niestety u mnie wynika to z tego wlasnie napiecia. Mysle ze tak samo jest u Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksander

Jestem 3 tygodnie po operacji przewlekłej szczeliny i usunięciu guzka wartowniczego. Operację wykonał dr. Babicki w szpitalu MSW w Gdańsku. Wspaniały lekarz i specjalista od tych spraw. Obecnie nie mam żadnych dolegliwości bólowych. Rana się goi i jedynie po wypróżnieniu są na papierze ślady krwi. Oczywiście potem dokładna higiena maść proktis-m i czopki tez te same. Wcześniej było opakowanie czopków distreptazy. Wcześniej był prawie rok strasznej męki. Nie bójcie się operacji - oczywiście wykonanej przez tak doskonałych specjalistów jak wspomniany wyżej chirurg. Przewlekła szczelina nie poddaje się żadnym pł środkom i wydłuża jedynie niewyobrażalne czasami cierpienia.Dziękuję Doktorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo łagodzi ból żel proktis M i czopki i tej samej nazwie.Z czopkami jest ten problem że jak mocno boli to trudno to tam włożyć. Ja jestem 6 dni po wycięciu błony wystajacej z odbytu. Mój proktolog zalecił mi myć odbyt po każdej defektacji i odkazac płynem o nazwie octenisept. Nie wolno używać żadnych środków do mycia. Po kilku dniach zauważyłam że wszystko się za bardzo wyruszyło i delikatnie smaruję żelem proktis M ale tylko wejście do odbytu. Ulga po kilku minutach. Radzę nie przesadzać z korą dębu bo ona też wysusza. Jutro idę na wizytę kontrolną ciekawe co mi powie lekarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×