Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zastrzyki - dyskopatia


Gość booom

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę z następującym problemem. Stwierdzono u mnie dyskopatię odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Miałam robione badanie MR. Ortopeda, do którego poszłam prywatnie zaproponował mi wykonanie 2-3 zastrzyków w powstałą przepuklinę. Koszt jednego zastrzyku określił na 850 zł. Niestety nie podał mi żadnych szczegółów odnośnie zastrzyków. Tylko tyle, że miały być wykonane bezpośrednio w miejsce zwyrodnienia. Teraz zastanawiam się, czy tego typu zastrzyki nie są refundowane. Czytałam o jakiś blokadach w kręgosłup, ale niestety nie wiem czy to taki sam zastrzyk, jak ten co mi zaproponowano. Bardzo proszę o podpowiedź, jakie są rodzaje zastrzyków stosowanych w dyskopatii kręgosłupa. Bo wolę pomęczyć się kilka tygodni w kolejce na NFZ niż wydawać niemal 3 000 zł ( o ile chodzi o takie same zastrzyki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nazwy nie podał. Boję się, że to zastrzyk za 10 zł, podawany bezpłatnie na NFZ a mnie będzie on kosztował 900 zł jeden. Mówił tylko, że musi się wbić dokładnie w istniejącą przepuklinę, czyli zrobi to pod kontrolą RTG. Nie wiem, czy na NFZ takie rzeczy robią, stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej..do Booom.. Ja miałam robiony ten zastrzyk( blokada) pod kontrolą rtg na NFZ i jak najbardziej jest to refundowane. Prywatnie też u nas kosztuje 850 zł jeden zastrzyk. Mnie skierował neurochirurg (ordynator oddziału), byłam u niego na prywatnej wizycie, ale blokadę robił mi w szpitalu.Więc warto poszukać, bo szkoda kasy, kiedy można zrobić to bezpłatnie i nie wiadomo czy pomoże, ja miałam jedną, bo nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, tylko trzy dni było fajnie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anula ,a jeśli chodzi o blokady pod rtg. też miałam 3 razy w poradni leczenia bólu i też kilka dni miałam spokoju . około tygodnia ale potem znowu wszystko wróciło i faktycznie Booom nie daj się naciągnąć ta taką sumę bo to nie zawsze pomaga nie każdemu zależy od organizmu ,ale przyszło mi do głowy że może chcą ci zrobić neurolizę prywatnie to jest zabieg pod tomografem komp. wpuszczanie środka p.bólowego w bolące miejsce ale to też jest refundowane przez nfz. poszukaj poczytaj bo moze być tak że wydasz tyle pieniędzy a ból będzie nadal. ja też już przeszłam przez wszystko co bylo możliwe bardzo duzo pieniędzy straciłam a nadal się męczę .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie wiadomo do kogo chodzić w przypadku dyskopatii. Czy do ortopedy czy do neurochirurga? Nawet na stronach internetowych szpitali są informacje, że i na oddziałach ortopedycznych i na oddziałach neurochirurgicznych wykonują operacje wstawiania implantów kręgosłupa itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×