Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jak zwalczyć stan zapalny po czyraku na twarzy?


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26.01.2009 miałam wyciskanego czyraka na twarzy (nie cięto ze względu iż umiejscowiony był na twarzy, na brodzie). Przez okres 3 dni płukano ranę, niemniej jednak nie udało się opanować stanu zapalnego i nacięto mi miejsce powstania czyraku i oczyszczono ranę. Stwierdzono, iż był to czyrak mnogi z zaciekami - dość rozległy tak że miałam trudności z mówieniem. Problem jest w tym iż najprawdopodobniej za wcześniej wyjęto mi sączek z rany co poskutkowało tym, iż do dnia dzisiejszego mam pod skórą stan zapalny - zaczerwienioną brodę + wyczuwalne zgrubienie, *guzik* wielkości monety 50 gr. Dodam, iż stosowałam 2 maści z antybiotykiem i łykałam 3 rodzaje antybiotyków doustnie i nie wybiły się do końca bakterie. Stan pozostaje już od dłuższego czasu bez zmian i zaczyna mnie to niepokoić. Czy z takim zapaleniem mam nic nie robić? Mam czekać? Czy ten *guz się wchłonie? Czy może się to przeniesie na kość? Nie miałam robionego żadnego diagramu, posiewu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Na pewno z tym problemem należy skonsultować się z chirurgiem. Być może to pozostałość pozapalna po naciętym czyraku w tkance podskórnej. Czasami leczenie takiego stanu wymaga zabiegu doszczętnego usunięcia pozapalnej tkanki. Nic więcej nie mogę napisać bez badania. Raczej nie ma niebezpieczeństwa rozsiewu tego stanu na sąsiadujące tkanki, gdyż jest to proces ograniczony. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×