Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Śledziona z ogniskiem o cechach dodatkowej śledziony


Gość Ada.C

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 31 lat. Poszlam do lekarza kontrolnie zrobiono mi morfologie, usg brzucha. Usg brzucha wykazalo, ze mam powiekszona śledzionę, 13 cm ma sledziona (dodam, ze mam pobolewnia z lewej strony brzucha, ucisk). Podaje pelne wyki morfologi i opis USG: morfologia: leukocyty 6,2 %luc 6,2 %bazocytow 0,4 %eozycytow 6,7 %monocytow 8,4 %limfocytow 22,6 %neutrocytow 55,8 neutrocyty 3,45 limfocyty 1,4 monocyty 0,52 eozynocyty 0,41 bazocyty 0,02 luc 0,38 erytrocyty 4,65 hemoglobina 14,8 hematoryt 41,2 mcv 88,4 mch 31,8 mchc 360 rdw 11,8 hdw 2,55 plytki 195 mpv 8,9 pdw 53,3 pct 0,17 mpc 23,9 ob 18 kreatynina 1,02 Dodam, ze choruje na nerki mam czesto bialomocz, teraz nie ma biala w moczu - miewam nadcisnienie od nerek teraz ostatnio mam niedoscinienie 80/45. Opis usg: watroba niepowiekszona, jednorodna, pz cienkościenny, nerka prawa dl. ok. 10,6 o prawidlowej strutkurtze, nerka lewa dl ok 13,0 cm. z cechami podwojnego kielicha. Trzustka, okolica okoloaortalna niezmienione. Powiekszona, nieco jednorodna sledziona o dl. okolo 13,0 cm, w okolicach jej wneki ognisko o cechach dodatkowej sledziony o sr, ok 10-11 mm Mam czesto powiekszone wezly chłonne, od dziecka teraz np. mam na szyi guzek - mam o zawsze przy przeziębieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Według opisywanych przez Panią badań morfologia jest w zakresie normy, a USG wykazuje jedynie nieznacznie powiększoną śledzionę (norma do 12 cm, Pani ma 13 cm) bez znaczenia klinicznego, do obserwacji (kontrolne USG za około 6 miesięcy). Węzły chłonne mogą powiększać się z uwagi na stany zapalne górnych dróg oddechowych (typowy stan). Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości może Pani ewentualnie skonsultować się z hematologiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×