Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz tarczycy pęcherzykowy bez możliwości określenia charakteru biologicznego


Gość ela

Rekomendowane odpowiedzi

Otrzymałam dzisiaj wynik biopsji tarczycy. Co to oznacza? L- guz pęcherzykowy bez możliwości określenia charakteru biologicznego (łagodny/złośliwy) L- izolowane płaciki, grupy, układy rozetkowate i drobnopęcherzykowe z tyreocytów o okrągłych i owalnych jądrach z gdzieniegdzie widocznymi jąderkami. Tło krwiste - brak koloidu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Na pewno ten wynik trzeba przedstawić endokrynologowi. Wynik jest niejednoznaczny może świadczyć o procesie łagodnym jak i złośliwym. Nie znam pozostałych szczegółów np. USG tarczycy i węzłów chłonnych szyi. Myślę, że endokrynolog po przeanalizowaniu wszystkich informacji zadecyduje o dalszym postępowaniu. Być może będzie wskazany zabieg usunięcia tarczycy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem dzisiaj wynik biopsji tarczycy. Co to oznacza? *Treść koloidowo krwista liczne tyreocyty niekiedy z cechami makronukleozy. Obraz nie wyklucza rozrostu guzkowatego.*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Taki obraz może budzić podejrzenie rozrostu typu nowotworowego. Trzeba w tej sprawie skonsultować się z endokrynologiem prowadzącym, gdyż w połączeniu z całym obrazem klinicznym leczenie takiego guzka może okazać się operacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynik biopsji cienkoigłowej gruczoł tarczowy lewy płat : rozmazy zawierają masy białkowo krwiste oraz grupy , pęcherzyki i płaty komórek o zaznaczonym polimorfizmie i jąderkach . obraz mikroskopowy odpowiada zmianie pęcherzykowej o nieokreślonym charakterze. konieczne powtórzenie biopsji za trzy miesiące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×