Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyrośl chrzęstno kostna u dziecka


Gość Małgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata

Proszę o informację jak leczy się wyrośl chrzestno-kostną przynasady bliższej prawej kosci piszczelowej, jak długo po usunięciu guza noga jest unieruchomiona, czy pozostaje w gipsie, czy zawsze trzeba usuwać operacyjnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Jestem chirurgiem ogólnym, nie zajmuje się ani chirurgią dziecięcą ani urazowo-ortopedyczną dlatego trudno mi odpowiedzieć na to pytanie. Najlepiej o tych sprawach porozmawiać z lekarzem, który będzie operował dziecko. Zabieg zależy od dokładnej lokalizacji narośli w stosunku do kości i struktur ją otaczających (więzadeł, stawu) oraz wielkości. Jeśli lokalizacja jest bezpieczna zabieg będzie prosty (wycięcie narośli), bez późniejszego usztywniania kończyny dolnej. Narośl taką można usunąć tylko operacyjnie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..^^ Mam 16lat.^^ i24.09.09r Miałam operacje na kolano .Wycinali Mi Ta Wyrośl Chrzęstno Kostną .Szwy mi zdjęli 5.10.09r..Od tego czasu nie mogę Zginać Kolana..Bardzo Mnie to boli gdy staram sie jej zginać ..=( Trochę Mogę zgiąć ale to tylko Trochę Nie wiem czy tak Po wino być. Czy to normalne ? Czy coś mi uszkodzili .? Proszę o Pomoc.. Dziękuje i Pozdrawiam.. ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SandraGda

Ja tez miałam wyrośl kostna... Na początku ból mi nie przeszkadzał... Ale później juz owszem... & dni w szpitalu i 3 miesiące w domu... Nie mówiąc już o codziennej wizycie u lekarza... Bo cos mi zepsuli. Lekarze nawet taka banalną sprawą nie umieją się zająć. Wiem tylko że wyrośl może odrastać... I to mnie martwi... Ehm... Ale tak dla wszystkich... Nawet po zdjęciu szwów będzie bolało... I to jeszcze długo... Teraz 5 lat po tej operacji.. Ja ciągle czuje jakby to było z kilka miesięcy temu *] noga reaguje na zmiany pogody... i wgl... Ale takie życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wieku 15 lat mialam usuwana wyrosl chrzestno-kostna w kolanie. Ze szpitala wyszlam 4 dni po zabiegu i potem jakies 5dni chodzilam o kulach,bo bolala mnie noga jeszcze jak na niej stawalam. Po miesiacu juz zaczelam trenować, noga jeszcze mnie bolala przez ok.3 miesiące,ale z biegem czasu ustał ból.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu miałam usuwana wyrość chrzęstno kostna z kości udowej. Leżałam w szpiatalu 4 dni i teraz w domu moge chodzic juz bez kuli, tylko boli mnie kiedy mocniej zginam. Rehabilitan pokazał mi kilka ćwiczeń które musze wykonywac w domu. Ale nadal mam opuchniete miejsce gdzie miałam rozcięte i nad kolanem, nie wiem co z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 17lat i wystąpiła u mnie wyrośl chrzęstno-kostna na łopatce. Bagatelizowałam to przez rok, ale ból był nie do zniesienia więc udałam się do ortopedy...Wykonałam RTG i tomografię komputerową . Po zdiagnozowaniu ortopeda powiedział, że trzeb to usunąć i zapisał mnie na operacje . Czy powinnam się czegoś obawiać ? Jak długo trwa powrót do normalnego funkcjonowania ? Uczę się i nie chciałabym zarywać tylu lekcji.... Czy będę mogła potem jeździć konno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zatroskana Mama

Witam wszystkich na forum, Z wyroślami chrzęstnymi mam niestety niemiłe doświadczenie a raczej moja 2 letnia córeczka.. Miała już je usuwane dwa razy i nadal odrastają. Błąd popełnił lekarz, i my rodzice-- miał być kosmetyczny zabieg w wieku 11 miesięcy ( narośl była przy nasadzie kości udowej, była mała, bezbolesna i w niczym nie przeszkadała). Została usunięta- okazała się mnogą, w 2 miesiące odrosła znacznie większa, pozatym od tamtej pory dziecko nie zegnie nóżki w kolanie, nie ma też pełnego wyprostu. Kolejna operacja była niecałe 4 m-c po pierwszej- była juz konieczna... Teraz mamy 3 narośla i niesprawną nóżkę.. rehabilitacja codzienna ... Ostrzegam Rodziców i nie tylko.. wyrośle mnogie jeśli nie przeszkadzają nie usuwa się ich... pojedyncze tak-- tylko czy jest pojedyncza czy mnoga stwierdza badanie genetyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slash*]]

Witam! mam 13 lat, takze mialem przypadek wyrosli*[ Mialem to cholerstwo na kolanie.Ale niema sie co martwic, jak na zabieg to polecam piekary slaskie*] Jest to najlepsza klinika w polsce od tych spraw*] Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. U syna równiez stwierdzono wyrośl czekamy za terminem operacji , na dodatek ona mu rośnie, Jak długo trwa taka operacja jeśli jest w nie ciekawym miejscu jak to ortopeda stwierdził, czy nogą zostaje unieruchomiona?pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zocha 13lat

Witam. Jeszcze nigdy nie byłam w szpitalu ,ale jednak nie obawiam się zabiegu usuwania wyrośli. Mam ją nad kolanem. Jedno co się obawiam to czy jednak będę potrzebować gips , będę musiała poruszać się przez bardzo długi czas o kulach bo jednak u mnie w szkole nie miałabym takiej możliwości bo schody są strome i jest na nich tłoczno ,a droga do szkoły mi zbytnio nie sprzyja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  korzystałam z  badania rezonansem magnetycznym , na Zachodniej 7 w Krakowie akurat. Byłam bardzo zadowolona. Bardzo niska cena, szybko zrobione badanie, opis dostałam na maila, więc nie trzeba było chodzić kilka razy po odbiór wyników, no i mój lekarz bardzo chwalił, że opis jest bardzo dokładny i profesjonalny. Ja tam dzwoniłam, bo chciałam się kilka rzeczy dopytać na 698115115. Jak już miałam bardzo dokładne badanie to poszłam do lekarza i samo leczenie przebiegło już szybko i sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×