Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nieustające bóle brzucha, jestem po operacji na przepuklinę rozworu


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z brzuchem, dwa lata temu zacząl mnie bolec brzuch. Bralem mnóstwo tabletek i nic nie pomagalo i skierowali mnie na operacje na przepukline rozworu przelykowego przepony. Jestem juz osiem miesiecy po operacji i ciagle mnie boli az nie idzie normalnie funkcjonowac. Postanowilem isc do gastrologa, ktory stwierdzil po dokumentaci, ze nie mam refluksu żoladka. Przepisal mi najpierw controloc 40, ale nic nie pomogl, a nastepnym razem duspatalin retard. Przez ten caly czas przyjmowalem antybiotyki bez oslony i czy to mogl być zwiazek z moimi bolami. Mialem robiona gastroskopi niedawno i lekarz powiedział, ze po tej operacji jest wszystko w porzadku. A na usg, ze mam duzo gazów zgromadzonyh w jelitach i wydzielam przykre zapachy. Proszę o radę i czy można zrobic dodatkowe badania, aby dowiedziec co mi dolega, bo z bólu nie idzie wytrzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

O wszystkich dodatkowych badaniach powinien zadecydować gastroenterolog i poprowadzić dalsze Pana leczenie. Sugerowałbym ewentualnie dodatkowo wykonać z uwagi na zwiększoną ilość gazów w jelitach kolonoskopię celem oceny morfologii jelita grubego. Być może tam też tkwi jakaś patologia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobne objawy, wszystko zaczęlo się po operacji refluksu (laparoskopowo metodą Toupeta), chodzę od lekarza do lekarza i nikt nie jest w stanie mi pomóc. Gastroskopia nic nie wykazuje, kolonoskopia też. Mankiet trzyma się prawidłowo. A ja mam takie bóle że nie mogę normalnie funkcjonować, pzreszły mi biegunki, za to boli mnie z lewej strony tuż pod żebrem, mam pełno powietrza w żołądku (odbija mi się nim jak np robię brzuszki to trochę pomaga), gazy są śmierdzące mimo brania cały czas probiotyków i przeleczenia jelita xifanaxem, jak zjem objaw to czuję takie bolesne rozpieranie w żołądku aż muszę się położyć. Czy jest jeszcze jakieś badanie, które mogę zrobić?a które mogłoby coś wykazać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×