Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy pacjent ma prawo do pełnej narkozy operacji przepukliny?


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Być może niejednemu wyda się to śmieszne. Mam 58 lat.Pracuję fizycznie. 35 lat temu miałem operację przepukliny w znieczuleniu miejscowym. Niestety czułem to co robili lekarze i od tego czasu mam ogromny lęk przed pójściem na operację. A od kilku lat mam znowu przepuklinę pachwinową z drugiej strony. Noszę pas przepuklinowy i tylko on ratuje mnie przed komplikacjami. Ale mam już dość tego bo coraz bardziej mi to dokucza. Niestety jakaś blokada, strach nie pozwala mi iść do lekarza. Wspomnienia tamtej operacji mnie całkowicie blokują. Być może zdobyłbym się na operację mająć 100% pewność,że będzie ona wykonana w znieczuleniu ogólnym. Wszędzie jednak słyszę,że nie robi się narkozy tylko znieczulenie miejscowe. Czy pacjent ma prawo do pełnej narkozy(o ile tego chce) w przypadku przepukliny? Wiem,że można powiedzieć,że przez te 35 lat wiele się zmieniło i są lepsze środki do znieczuleń miejscowych, na mnie to nie działa, nie poję i już. Czy mogę więc liczyć na narkozę? Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że zawsze może Pan liczyć na znieczulenie ogólne i wykonuje się zabiegi plastyki przepukliny pachwinowej w znieczuleniu ogólnym. Nie musi Pan sie zgadzać na zabieg w znieczuleniu miejscowym, ma Pan takie prawo.Przy przyjęcie trzeba o tym poinformować lekarza, a następne będzie Pan skonsultowany anestezjologicznie. Jeśli nie będzie zastrzeżeń to w takim znieczuleniu wykonany zostanie zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieg wykonuje się z reguły w znieczuleniu przewodowym czyli do kręgosłupa. Nic się nie czuje od pasa w dół. Powikłania związane z tym zabiegiem są rzadkością i praktycznie niewielkie, nieistotne dla ogólnego stanu zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×