Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powikłania po przepuklinie pachwinowej


Gość Ewelina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam obecnie mam 22lata. Pięć lat temu miałam operację przepukliny pachwinowej prawostronnej skośnej( podobno bardzo dużej- była to przepuklina wrodzona). Po operacji dostałam silnych dolegliwości bólowych tej blizny, mój chirurg przepisywał mi leki które działaly z różnym skutkiem. Pół roku po pierwszej operacji chirurg stwierdził że potrzebna jest kolejna operacja usunięcia zrostów gdyż to prawdopodobnie one dostarczały ból. Po drugiej operacji ból się stanowczo nasilał i znów byłam na lekach. Po wykonaniu TK i MR(w 2011r- na których nic nie wyszło) zdecydowano o trzecim zabiegu ( pół roku od drugiego i rok od pierwszej operacji) na badaniu histopatologicznym z tego zabiegu był opis* wycięto cześć guza- komórek złośliwych nie stwierdza się*. Po tej operacji było jeszcze gorzej. zmieniłam chirurga. Ten wysłał mnie do poradni leczenia bólu co pogorszyło moje dolegliwości. Znów byłam na różnych lekach przeciwbólowych. Miałam wykonaną kolonoskopię która nie stwierdziła patologii. W końcu chirurg stwierdził że może to nerwiak. Ostatnio 31 marca dostałam blokadę z Bupivacainy ból zmniejszył się znacznie ale tylko na 2 tyg i po nich dostałam drugą taką samą blokadę. Moje pytanie czy rzeczywiście może być to nerwiak? jakie badania zrobić by być w 100% pewnym że to nerwiak? Jak często można dostawać takie blokady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo współczuję. Ja jeste tez po operacji przepukliny lewostronnej. Jestem juz 4 miesiące po operacji i nadal mam bole w operowanym miejscu. Az sie boje jak czytam twoja historie. Ja mialem tak ze 2 tygodnie po operacji nie umialem wstac z lozka bo naprezenie,wyprostowanie brzucha powodowalo straszny bol w operowanym miejscu.Od 4 tygodni dostaje zastrzyki na obudowę nerwów. Przypuszczenie jest takie ze mam cały czas ucisk na nerw lub siatka wrasta w nerw dlatego takie mam objawy. Na ostatniej wizycie chirurg mi powiedzial ze jak sie nic nie zmieni to musza usunąć siatke i wszyc inaczej z ta roznica ze może być jeszcze gorzej po takiej operacji....mam sobie wybrac :-( Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja nie miałam wszywanej siatki ale z każdą operacją coraz gorzej się czułam. Coraz większy ból. Mój chirurg prosił bym się zastanowiłam nad czwartą operacją tylko sam powiedział że się boi by nie było gorzej. Też bardzo współczuję bo wiem co to znaczy ból. Możesz podać nazwę tych zastrzyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×