Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Okropny ból w okolicy blizny po usunięciu wyrostka


Gość ania

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie rok temu mialam usunięty wyrostek,ciągle pobolewał mnie brzuch,później był spokoj a teraz od nowa zaczynają się bóle w okolicy blizny. Kiedy śpię na brzuchu to budzi mnie ból ale taki,że nie mogę się przekręcić na inną stronę bo mi się wydaje,że brzuch się rozrywa. Też jak dłuższą chwilę siedzę to mnie boli albo jak szybko zmieniam pozycję. Również jak oddaje stolec to mnie w tym miejscu boli,albo jak sie zdarzy taka sytuacja,że no nie mogę od razu skorzystać z wc to mnie również miejsce po wyrostku strasznie boli,tak że potem mam problem z parciem na oddanie stolca z powodu bólu. czy to znaczy,że coś niedobrego się dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Przyczyną dolegliwości może być obecność zrostów pooperacyjnych. Niestety nie można ich skutecznie leczyć, a ich rozpoznanie. Najlepiej udać się do lekarza i wykluczyć inne przyczyny bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to oznacza,że z takim bólem trzeba już żyć do końca ? a inne przyczyny takiego bólu jakie mogą być ? chciałabym może zasugerować coś lekarzowi jak się wybiorę bo u mnie to naprawde tępi lekarze są bardzo... wystarczy na sam poczatek do rodzinnego pójść czy do chirurga ? Ja bardzo żadko choruję dlatego nie orientuję się za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Inne przyczyny bólu w tej okolicy mogą mieć pochodzenie z narządów rodnych, kamicy moczowodowej, zmian zapalnych w okolicy krętniczo-kątniczej, zapalenie uchyłku Meckela, uchyłki jelita w okolicy krętniczo-kątniczej. Jeśli to zrosty to leczenie jest wyłącznie objawowe, rzadko operacyjne. Najlepiej udać się do chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Monika

Hej 5 miesiecy temu mialam wycinany wyrostek metoda laparoskopowa, wiec mam 3 male blizny ale ostatnio podczas dotykania po lewej stronie kolo jednej z blizn odczuwam silny piekacy bol, czuje jakby temp. tam wzrastala, zaniepokoilo. Nie wiem czy wybrac sie do lekarza czy nie, bardzo prosze o porade byc moze ktos z was tez odczuwal takie cos, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×