Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mam 13 kamieni w przewodzie Wirsunga


Gość olcha 10

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 13 kamieni w przewodzie Wirsunga.Przewód jest pozaginany/brak możliwości wyjęcia kamieni metodą ECPW/ i dlatego zostało zastosowane protezowanie aby zapobiec zatkaniu ujścia przy brodawce Vatera.Trzustka w ogonie zwapniona -PZT. Zalecenia operacyjne wyjęcie kamieni.Gdzie w Warszawie jest szpital lub specjalista chirurg który takie operacje przeprowadza.Jakie mam szanse bo teraz ból uniemożliwia mi całkowicie normalne funkcjonowanie.Mam 53 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialam usuwane kamienie w Warszawie na Banacha 4 lata temu.Operowal mnie dr Jankowski.Wczesniej tez mialam zakladane protezy,ale niewiele to pomagalo.Wszystko opisalam w watku ,,przewlekle zapalenie trzustki,,Teraz czuje sie niezle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pracuje zawodowo i co ciekawe prace podjelam dopiero pooperacji.Czasem bywa ciezko,ale daje narazie rade.Co do bolu to czasem sie pojawia,ale to wtedy jak soie pofolguje z jedzeniem,Wiadomo ze przy pzt powinnismy trzymac diete,a ja przeginam z niedozwolonymi potrawami.Ogolnie jest duzo lepiej niz przed operacja.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do M69. Czy przed operacją twoja trzustka miała zwapnienia?.Ogon mojej trzustki jest zwapniony .Co do protezowania to właśnie jestem po. Może jest lekka poprawa- troszkę mniejszy ból ale komfortowo się na pewno nie czuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam pod Warszawą i wybrałam sobie Szpital Zachodni w Grodzisku Mazowieckim.Ok.10km.od mojego miasta.Szczerze mówiąc to protezowanie nic mi nie pomogło jeśli chodzi o poprawę.Jedynie mam zabezpieczenie że kamienie nie zatkają ujścia koło brodawki Vatera.Proszę powiedz czy po tym zabiegu obudziłaś się z ogromnymi bólami -jak tak. Nie pomagały żadne kroplówki z lekami przeciwbólowymi więc podłączyli mnie pod pompę która co kilka chwil podawała znarkotyzowany lek przeciwbólowy.Efekt rewelacyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalam bylam protezowana kilkakrotnie,po kazdym zabiegu czulam sie dobrze.Raz tylko mialam dosc silne bole ale po kroplowkach ze zwyklymi srodkami przeciwbolowymi przeszlo.Ale to wtedy zabieg byl dosc dlugi,lekarzowi udalo sie odkruszyc czesc duzego zlogu i mysle ze chcial za wszelka cene usunac reszte.Niestety efekt byl taki ze kamien przepchnal sie w glab przewodu.Protezowanie nie daje ci gwarancji droznosci przewodow,proteza zawsze moze sie przytkac szczegolnie jesli jest mala[u mnie sie miescila tylko 5].Poczytaj sobie o osrodku endoskopii na brzeskiej w Warszawie.Maja opinie najlepszych w Polsce,zarowno jesli chodzi o lekarzy jak i o sprzet.Ico wazne maja znikomy procent powiklan.Ja jestem z centralnej Polski ale na zabiegi jezdzilam do Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×