Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ile się leczy zapalenie żołądka i dwunastnicy?


Gość karolina25

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karolina25

Od miesiąca bardzo boli mnie żołądek mam nudności kręci mi się w głowie. zrobiłam badania krew mocz wyszło że dobrze. potem gastroskopia z czego wyszło że mam zapalenie żołądka i dwunastnicy przepisano mi Lanzul ale po jego braniu boli mnie dalej żołądek zwłaszcza z rana, pije miód, siemie lniane, zioła tylko gorzej z jedzeniem cały czas czuje się pełna i nie wiem co mam już jeść. z rana występuje rozwolnienie a ostatnio po zjedzeniu zwykłej bułki nie piekło mnie w przełyku tylko cały brzuch w środku nie wiem co mam już robić gdzie iść co jeść prosze o radę z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karolina25

po kolejnej wizycie u lekarza zmiana leku ale dziś okropny ból w brzuchu cały piekący. chciałabym wiedzieć jakie są objawy gojenia się żołądka czy to boli i nie można jeść nie wiem co już robić czy to ma tak wyglądać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karolina25

co powinnam teraz zrobić brać go dalej i zaczekać bo co zjem to tak jakby jakieś skurcze były pieczenie w środku brzucha taki ścisk który utrzymuje się długo a potem na chwile zanika jak nic nie jem to może lepiej nic nie jeść tylko pić wode a zarazem i tak już wystarczająco słaba jestem a do tego pracuje. Jak rozwiązać taki problem proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karolina25

chciałam też dodać że jestem słaba choć jem mam zawroty głowy i ogólnie żle się czuję czy to ma jakiś związek z zapaleniem żołądka, i czasami w dołku mam ucisk jakby mi tam coś stanęło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

W takim razie może dawki leku są nieodpowiednio dobrane. Takie objawy mogą wystepować również przy przepuklinie przeponowej. Warto wykonać morfologie krwi (niedokrwistość?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karolina25

morfologia była wcześniej robiona i wszystko było w porządku trochę z moczem coś było nie tak ale ogólnie wyszło ok czy jeżeli miałam lambrie to powinnam zbadać kał czy to może być tego powód ze kreci mi się w głowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mojej córki skuteczny był Gasprid i Helicid(stosowane równocześnie)Można też zasugerować wykonanie testów alergicznych-pokarmowych.Być może podobnie jak u niej występuje u Pani alergia pokarmowa,która nasila dolegliwości a być może jest przyczyną stanu zapalnego.Leczenie farmakologiczne + dieta żołądkowa (bardzo lekka ewentualnie z wyłączeniem alergenów-ale to już po testach )trwało około pół roku.dieta oczywiście wskazana przez czas nieokreślony.Życzę powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karolina25

Pani Beato czy taki test trzeba zrobić na alergię czy to jakaś inna specjalność. z góry pani dziękuje i zrobie taki test naprawde jest to uciążliwe i przeszkadza w życiu codziennym. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na testy kieruje alergolog(chociaż my miałyśmy skierowanie od gastrologa) Niestety na terminy trochę się czeka-więc może warto w Pani przypadku iść prywatnie.Jeden punkt kosztuje około 3-5 zł.Myślę jednak,że warto wydać trochę kasy jeśli jest nadzieja,że być może leczenie będzie skuteczniejsze. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc Karolina mam podobne objawy od 8 miesiecy ,bol nadbrzusza caly czas ,oslabienie itd po gastroskopi powiedziano ze mam za duzo kwasu w zoladku i zapalenie dwunastnicy ,wczesniej wykryto lamblie,lecza mnie lekami zmniejszajacymi ilosc kwasu ale nic nie pomagaja(protium,zoton,nexium,pepcid juz bralam) ,jak twoj brzuch?czy jest lepiej ?bo juz nie wiem co dalej robic ,tak sobie mysle ze podejrzane ze mialysmy obydwie lamblie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karolina25

Mój brzuch cały czas boli nieustannie a wzrasta jeszcze bardziej jak się zdenerwuje też pije siemie lniane, miód a oprócz tego dieta jem wszystko gotowane nic smarzonego a i kisiel jeszcze pije i biore tabletki anesteloc a czy pomagaja to tak niekoniecznie.Miałam robione usg i wszystko w porządku . a denerwujesz sie ze cie boli. Pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolinko-córa miała dietę żołądkową-podobnie jak Ty jadła tylko gotowane potrawy.oprócz tego żadnych napojów gazowanych,kawy,mocnej herbaty,chipsów,czekolady,keczupu,u niej z powodu alergii wykluczono jeszcze parę rzeczy,ale tak jak pisalam wcześniej dopiero po testach.Co ważne regularne posiłki 5 dziennie w mniejszych porcjach(To czasem trudne do realizacji )dietę zoładkową miała przeszło pół roku,alergiczną w zasadzie powinna przestrzegać cały czas. Niepokojące są te lamblie-czy zostałaś wyleczona do końca.żeby się tego pozbyć?Coś słyszałam,że mogą być przyczyną nie tylko bólów brzucha,ale też i anemii?-to osłabienie mogło by też na to wskazywać.Warto może sprawdzić to raz jeszcze.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×