Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbielowatość mnoga nerek i wątroby


Gość Jolanta D

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jolanta D

Słyszałam że istnieją możliwości oprużniania dużych torbieli nerkowych. W mieście w którym mieszkam , lekarze nefrolodzy proponują mi jedynie cierpliwość 73.Zdaję sobie sprawę z tego ,że jest to schorzenie nieuleczalne.Chciała bym jednak dowiedzieć się czy nie ma żadnych możliwiści, choćby na opużnienie upośledzenia funkcji nerek. Cytuję wynik badania USG Wątroba niepowiększona o jedorodnej echogeniczności.Drogi żółciowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy bez złogów. W prawym płacie wątroby widoczne torbiele, największa z nich o śr. 47mm.Sledziona nie powiększona o jednorodnej echogeniczności.Nerki bez cech zastoju. W obu nerkach obecne są torbielki,drobniejsze po stronie prawej o śr do 20 mm i duże po stronie lewej największa 109mm. Wprzestrzeni zaotrzewnowej nie stwierdzono zmienionych węzłów chłonnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jolanta D.

witam. według informacji ,które ostatnio zdobyłam ,prowadzone są w polsce badania na grupach ochotników , nowego leku - rapamycyna - mającego wpływ na zmniejszenie torbieli nerkowych . dostępne mi żrudła mówią o prowadzonych tego typu badaniach już przed 10-laty usa . w pózniejszym czasie również w europie. wyniki tych testów są wyjątkowo obiecujące. jeśli to możliwe proszę o informacje gdzie takie testy prowadzono w ostatnim czasie lub będą prowadzone w niedalekiej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak torbiele prowadzą do upośledzenia nerek i wątroby . Mam to samo. Moje nerki już prawie nie pracują, Jestem przygotowywana do dializ.Ile pożyje na tych dializach tego nie wiem, wiem tylko,że bardzo się boje i jestem w tej chorobie osamotniona. Lekarze są bezradni. Mam 64 lata i na pewno nikt mi nie przeszczepi nerki. Przecież w Polsce ludzi po 60 ce nie leczy tylko czekają na powolną śmierć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ciocia od kilkunastu lat choruje na torbielowatość nerek. Ostatnio wykryli u niej także torbielowatość wątroby. Torbieli jest zbyt dużo i są zbyt małe [największy 6mm] aby je usunąć. Chciałabym się dowiedzieć, czy da się to jakoś w inny sposób wyleczyć. A jeśli nie to ile czasu jej jeszcze zostało? Wiem tylko tyle, że te torbiele będą się powiększać a może także ich liczba też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka 7777777

Halinko, wielotrbielowatość nerek nie jest żadnym przeciwwskazaniem do pracy. Mam to schorzenie od urodzenia, pracowałam całe życie i jestem już na emeryturze i nigdy do głowy mi nie przyszło, żeby z tego powodu ubiegać się o rentę. Przecież to ani nie boli ani w niczym nie przeszkadza. Jaki widzisz powód do renty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość teresa

mam w.segmencie 3 wielokomorowa torbiel 4 cm.w segm.5 torbiel 6 milm czuję bul nic nie dostałam z lekuw co mam robić czekac asz popękają mam coś z tym robić lekarz nic mi nie doradził czy jest morzliwośc pozbycia siętego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka 7777777 * ... Przecież to ani nie boli ani w niczym nie przeszkadza. ... * ??? Moze w Pani przypadku nie bylo to bolesne schorzenie i nie przeszkadzalo w codziennym funkcjonowaniu, ale prosze pamietac, ze kazdy organizm jest inny :) Cysty sa bolesne i to strasznie, moge cos na ten temat powiedziec :( Obok zmian w nerkach, u chorych stwierdza się rowniez : - torbiele wątroby, czesto bezobjawowe, - torbiele śledziony, trzustki i płuc (rzadziej), - tętniaki tętnic podstawy mózgu, - wypadanie płatka zastawki mitralnej lub inne zastawkowe wady serca (niedomykalność zastawki mitralnej, niedomykalność zastawki trójdzielnej) tętniaki aorty, - uchyłkowatość jelita grubego, - przepukliny brzuszne, - czeste zakazenia drog moczowych. Najczęstszymi powikłaniami prowadzącymi do zgonu pacjenta są nadciśnienie tętnicze i jego następstwa, udar mózgu spowodowany pęknięciem tętniaka i zakażenia dróg moczowych :( Objawy : - ostre bole lub tkliwość brzucha, - krew w moczu, - nadmierne oddawanie moczu w nocy, - silne bole w okolicy lędźwiowej z jednej lub z obu stron. Inne objawy, które mogą wystąpić z tej choroby obejmują: - senność, - silne bole stawów, - zaburzenia paznokci. Możliwe powikłania : &#8226* niedokrwistość, &#8226* krwawienie lub pęknięcie torbieli, &#8226* schyłkową chorobą nerek, &#8226* wysokie ciśnienie krwi, &#8226* zakażenie torbieli wątroby, &#8226* kamienie nerkowe, &#8226* niewydolność wątroby (od łagodnych do ciężkich) &#8226* powtarzające się infekcje dróg moczowych Odnosze wrazenie, ze w Polsce nie traktuje sie tej choroby zbyt powaznie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam wielotorbielowatość wątroby i nerek.Jest ich baaardzo duuużo,o wielkości do 8 cm.Dwa razy miałam operację,polegającą na fenestracji sporej ilości torbieli na wątrobie.Na ich miejscu powstały nowe.Nieraz pękają-bardzo boli.Jeśli płyn w torbielach jest czysty, to OK.Mam 60 lat,pod kontrolą jestem 20 lat.Aby nie pogarszać stanu, stosuję dietę,biorę leki od nadciśnienia i miażdżycy i problemy z sercem,ale mało chodzę****nie chce mi się**** .Oczywiście pracuję,chce mi się żyć.Nie można dżwigać ciężarów,trzeba odpoczywać.Zawsze mówię --nie daję się--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rapamycyna -badania były ale coś nie do końca im wyszło. Kierowali ochotników z zachodniopomorskiego. Sam miałem brać udział ale ze względu na pracę nie mogłem. Dużo o tym wie dr Górecki z Kołobrzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×