Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ręka się nie zgina po złamaniu kości promieniowej


Gość adagros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam poważny problem 20 czerwca czyli prawie 2 miesiące temu złamałem rękę, diagnoza złamanie dalszej nasady kości promieniowej, czyli typowe złamanie. Szyne gipsową miałem bardzo szybko zdjętą pomimo moich sugestii żeby ją zostawić na dłużej. Nie zdejmowałem jej ani razu bo czułem że z ręką jest coś nie tak. Jak pani w sklepie medycznym zdjęła mi gips ręka była wielka w nadgarstku, w ogóle nie mogłem ją ruszyć i bolała jak przy złamaniu. Rehabilitacja trwała tydzień tj. 15 min lampa Sollux i 15 min ultradźwięki. Nic mi nie dała... Ręka nadal mnie boli i nie mogę w ogóle ją zginać co mnie przeraża ponieważ pracuje fizycznie w magazynie. Proszę o jakąś radę, czy jest możliwość rękę wyćwiczyć aby się zginała, wzmocnić? Czy ten ból i ręka która się nie zgina w nadgarstku zostaną już do końca życia? Dodam że robię sobie codziennie okłady z zimnego żelu, trochę koi to ból.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam dość mocno rękę w pracy i bardzo mnie boli... Nadgarstek zrobił się czerwony, żyły wielkie a dłoń sina. A jutro znów do pracy, czy to przejdzie czy powinienem udać się do lekarza? Wszyscy mówią że to normalne ale to nie oni czują ten ból i ręka zgina im się normalnie a moja prawie w ogóle. Bardzo proszę kogoś o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u ortopedy ze zdjęciem kontrolnym i powiedział że kość się zrosła i skierował mnie na rehabilitację tj. magnez, laseroterapia i ćwiczenia czynno-bierne. 10 wizyt które mało co mi dały, ćwiczę a raczej ćwiczyłem ręke sam w domu jak zaleciła pani ale przestałem bo ból się tak nasila, że rehabilitacja jest niemożliwa. W takim przypadku chyba nie powinienem katować ręki a dodatkowo pracuje fizycznie w magazynie co dodatkowo obciąża rękę i nie może ona dojść do siebie. Cały czas robi się czerwona w trakcie pracy i trochę spuchnięta... Moje pytanie czy znowu pójść do ortopedy i co z dalszą rehabilitacją, ręka nadal się nie zgina w trakcie ćwiczeń jest mało wiele a po ćwiczeniach sztywnieje i mało co się zgina... Proszę kogoś o odpowiedz o radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fizjoterapeuta Przemek

Cześć 

W przypadku złamania kości promieniowej w okolicy nadgarstka, oprócz właściwej decyzji lekarza (operacja czy stabilizacja za pomocą opatrunku gipsowego) bardzo ważna jest rehabilitacja. Tylko dzięki rehabilitacji masz możliwość wzmocnienia ręki, powrotu właściwej ruchomości oraz poprawy elastyczności tkanek. Wiele informacji na temat tego złamania znajdziesz w artykułach na moim portalu, zerknij szczególnie na artykuł o sztywności nadgarstka

https://swiatrehabilitacji.pl/sztywnosc-nadgarstka-dloni-reki-po-urazie-co-robic/

https://swiatrehabilitacji.pl/zlamanie-nasady-dalszej-kosci-promieniowej-w-nadgarstku-objawy-leczenie-rehabilitacja/

Życzę zdrowia
Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Trudno to jednoznacznie określić ale na jakimś etapie Pana leczenia/rehabilitacji wkradł się błąd.

Możliwe, że dotyczy formy rehabilitacji - nie właściwe ćwiczenie/nieprawidłowo wykonywane/nieadekwatne obciążenie ?

To już powinno zostać ustalone z fizjoterapeuta na podstawie dokładnego wywiadu oraz badania klinicznego.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×