Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powiększone węzły chłonne pachwinowe


Gość julia1989

Rekomendowane odpowiedzi

Gość julia1989

Czuje ze mam powiekszone wezly chlonne, i do tego wszystkkiego zauwazylam cos twardego ok. 1,5 cm w poblizu narzadu , jakies 2 - 3 dni temu bolal mnie kregoslup przy schylaniu, czy to ma jakis zwiazek i czy powinnam sie obawiac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Nie wiem co rozumieć w sformułowaniu okolice narządu. W opisie znajduje się za mało informacji na podstawie, któtych można by wskazać jakąś jednostkę chorobową. Najlepiej udac się osobiście do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio w obu pachwinach wyczułem podajże dwa węzły chłonne o wymiarach ok.0,8cmx2-3mm. Natomiast co mnie nie pokoi w lewej pachwinie dodatkowo wyczuwam węzeł o wymiarach ok. 2cmx3mm. Węzły te wyczuwam dopiero jak mocniej przycisnę skórę w pozycji leżącej z wyprostowanymi nogami. Chciałbym dodać że jestem też osobą szczupłą przy wzroście 178cm ważę 53kg i mam 21 lat. Chciałbym również dodać że ten dłuższy węzeł w lewej pachwinie przypomina **nitkę** która właśnie przez te 2cm jest jakby twardsza natomiast kolejne ok.1,5cm jest jakby sprężysta. Bardzo się boję że to mogą być jakieś przerzuty do węzłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz

węzły pachwinowe często są powiększone, ze względu na to, że jest Pan młody i chudy łatwiej jest je wymacać. takiej wielkości węzły sugerują, że dużo wcześniej było np. zakażenie wirusowe (m.in. mononukleozą), które pozostawiło po sobie ślad, dodatkowo mała średnica i nitkowaty kształt przemawiają za dawnym procesem. Dla uspokojenia, w tym wieku niepokojące są węzły o wymiarach co najmniej 2,5x1,5 cm, które mają co najmniej 2,25 cm2 powierzchni-ponieważ powierzchnia węzłów a nie ich wymiar osiowy jest uznawany za wskaźnik stanu węzłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ostatnio zauważyłem że mam powiększone węzły pachwinowe i jeden pod pachą poszedłem do lekarza i lekarz stwierdził ze te węzły pachwinowe wcale nie są powiększone a ten pod pacha to jest trochę powiększony i nie mam się czym martwic powiedział ze jak chce do mi da skierowanie do onkologa bo my młodzi lubimy się badać co mam zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ostatnio zauważyłem że mam powiększone węzły pachwinowe i jeden pod pachą poszedłem do lekarza i lekarz stwierdził ze te węzły pachwinowe wcale nie są powiększone a ten pod pacha to jest trochę powiększony i nie mam się czym martwic powiedział ze jak chce do mi da skierowanie do onkologa bo my młodzi lubimy się badać wypisał mi te skierowanie co mam zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W piątek zauważyłem że coś jest nie tak z węzłami chłonnymi pachwiny, lecz nie było żadnych guzików ani gulek ale cały czas odczuwałem pewien dyskomfort, jednak w niedziele wieczorem wyczułem że mam jakieś gulki a jedna jest dość duża ma około 2,5cmx2cm a na drugi dzień zaczęło się to pojawiać także po prawej stronie pachwiny . We wtorek rano postanowiłem pojechać do lekarza rodzinnego ale jest na urlopie i rozmawiałem tylko z pielęgniarką, oczywiście wystawiła mi skierowanie na oddział chirurgii, a pan chirurg mnie po prostu opierniczył za ,mojego lekarza rodzinnego że wystawił zły jakiś kod nie na węzły pachwinowe tylko na przepuklinę i po zbadaniu mnie wystawił diagnozę że mam powiększone węzły i po czym skierował mnie spowrotem do mojego lekarza lecz pielęgniarki już nic nie mogą zrobić a lekarz wraca dopiero po 25 czerwca... Poszedłem do prywatnego lekarza i od razu zaczął mi mówić co mam robić. ale mu odmówiłem. Teraz czekam na lekarza aż wróci z urlopu. NIe wiem już co mam robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! W ostatnim czasie codziennie boli mnie głowa , nigdy nie miałam z tym problemów . Nie mam na nic siły czuję się ciągle wyczerpana . Niedawno w pachwinie wyczułam guzki . Nie wiem co o tym myślec , proszę o szybką odpowiedź . !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś miałam powiększone węzły chłonne pachwinowe, miałam wtedy 17 lat, a teraz mam 20. Lekarz chirurg stwierdził ,że to niedobrze i wolałby nagłos nie mówić, co to może być... Od razu wiedziałam,że podejrzewał raka. Dał mnie na wszystkie możliwe badania: USG, RTG, krew z rozmazem, mocz. USG nic nie pokazała żadnych dziwnych zmian, jak to stwierdził, nie zauważył guzków , później krew z rozmazem i mocz wyszły dobrze, nie było stanu zapalnego, dopiero RTG wykazało,że przyczyną tego było ubytek wapnia, po prostu, musiałam być na cały rok zwolniona z Wuefu, bo każdy większy wysiłek mógłby spowodować większą utratę a skończyło by to się tragicznie dla moich bioder.Kaleką bym była.A ja trzy dni umierałam ze strachu, bo trzeba to było wszystko w trybie natychmiastowym robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Pod koniec kwietnia zauważyłam kulkę w pachwinie, poszłam do lekarza rodzinnego. Ten stwierdził powiększone pakiety węzłów chłonnych. Dostałam skierowanie na krew i USG. badania w porządku, OB 7. Następnie dostałam skierowanie do chirurga, ten dał skierowanie do onkologa i Tomograf Komputerowy. Onkolog dodał, że zebrała się chłonka. Noga puchnie, w kostce jest większa o 50%, nie mogę ubrać buta, w udzie też jest spuchnięta. Nie boli, czuję jakbym miała za mało skóry na nodze, trochę swędzi guzek jest wielkości śliwki węgierki. Ostatnio piecze w środku uda, tak jakby rozlewało się coś. Miejsce jest ciepłe. Ginekologicznie też jest wszystko w porządku. Czekam na wynik TM i cytologii. Minęły trzy miesiące a ja nadal nie znam diagnozy. Czy ktoś miał podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×