Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powikłania po usunięciu migdałów


Gość Ewelina

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. W wieku 3 lat miałam przycięte migdałki podniebienne, które niestety odrosły. Anginy miałam średnio co miesiąc, dodatkowo problem z ropniem na lewym migdałku, który był wielokrotnie nacinany. Dodatkowo permanentny ból gardła. Generalnie bardzo mi to wszystko utrudniało normalne funkcjonowanie. Obecnie mam 33 lata i jestem w 6 dobie po operacji. 3 i 4 doba były już ok, ale piąta i dzisiejszy dzień to jakiś koszmar. Nigdy w życiu nie bolały mnie tak uszy, szyja, gardło i cała głowa. Biorę Poltram Combo, silny lek na receptę ale i to nie pomaga w wystarczającym stopniu i jestem po tym niesamowicie senna. Jem tylko słoiczki dla dzieci. Nie spodziewałam się takiego bólu i mam nadzieje, ze niedługo będzie lepiej 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2021 o 16:35, Gość Nata Nata napisał(a):

Ciag dalszy...

Dzisiaj 13 dzien po zabiegu, okolo 6 rano dostalam krwotoku i wyladowalam w szpitalu. Dostalam leki przeciwkrwotoczne i inne, krwotok ustal i mam nadzieje ze juz sie nie powtorzy. W szpitalu spedze dwie kolejne doby w razie gdyby krwotok sie powtorzyl i trzeba bylo wracac na blok. Mam nadzieje ze do tego nie dojdzie. Sam lekarz powiedzial ze takie powiklania w tak poznym czasie zdarzaja sie rzadko, ale moga wystapic nawet do 16 dni po zabiegu. Pytal sie czy mialam wczoraj jakis wiekszy wysilek ale nie mialam. Caly dzien praktycznie przesiedzialam przed laptopem i jedyny wysilek wiazal sie z jedzeniem. Poniewaz do tego czasu dalej ciezko mi jesc normalnie, wczoraj zjadlam zurek z poszatkowanym jajkiem i kielbasa oraz rosol z poszatkowanym makaronem, reszta diety byla plynna, Nutridrinki, rumianek, szalwia, woda itd. Naprawde staralam sie bardzo uwazac na siebie ale jak widac i tak nic to nie dalo. Poniewaz lewa strona juz mnie nie bolala a prawa wciaz, staralam sie wszystko przelykac bardziej na lewo, i tym sposobem dostalam krwotok z lewej strony. Teraz mam znow zalecona diete plynna i staram sie przelykac wszystko srodkiem. 

 

 

I jak? Krwotok nie pojawił się już? Jak długo trwał, że ponownie położyli Cię w szpitalu? Mi lekarz powiedział, że do 10 minut mam pić zimną wodę i położyć coś zimnego na szyję, powyżej 10 minut trzeba jechać na SOR. Kiedy ustąpiły u Ciebie dolegliwości bólowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że krwotoki są powszechne. Jak czytałem pobieżnie artykuły przed moim zabiegiem to spotkałem się że powikłanie jako krwotok występuje u ok 1-2% pacjentów. CZyli niedługo. Ale nie chce mi się wierzyć w te dane. Uważam że krwotok (mowa o takim gdzie trzeba znaleźć się w szpitalu) występuje dużo częściej. Jestem 3 dni po wycięciu. I najbardziej obawiam sie tego właśnie powikłania. Tym bardziej że teraz czytam na różnych stronach o tym i jest tego naprawdę sporo. Poza tym rozmawiałem z pielęgniarkami gdzie delikatnie podpytywałem i też mówiły że dość często pacjent wraca do nich po kilku dniach i ląduje na bloku operacyjnym z powodu krowtoku. A jak nie dają rady to ląduje na OIOMie. Tak że u mnie się nic nie stało do tej pory ale już żałuję tego zabiegu. Uważam że ryzyko , wbrew temu co się wypisuje na różnych portalach, jest duże. A większość portali przedstawia zabieg jako coś prostego, łatwego, powszechnego a powikłania są zminimalizowane do granic możliwości. 

Edytowane przez maryan
błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×