Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krew w kale


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie krwi w kale. Około rok temu zauważyłam u siebie pasemko krwi i śluzu na kale (po utrudnionym oddaniu stolca), po czym przez około pół roku sytuacja się nie powtórzyła. Następnie zauważyłam coś czerwonego w kale, co wyglądem przypominało czerwoną skórkę od jabłka, miejscami kał jest też czarny (niemniej są to raczej czarne kropki różnej wielkości). Nie spożywałam nic czerwonego (ani buraczków ani nawet jabłek). Przy pobieraniu kału na krew utajoną (który wyszedł ujemny) zauważyłam, że te czerwone twory przypominają wyglądem i konstystencją czerwony plastik, w który pakowane są sery. Okresowo miałam też zaparcia, ból odbytnicy (niezwiązany z defekacją) niemniej czerwone i czarne miejsca w kale widziałam niezależnie od tego, czy oddawanie stolca było utrudnione czy nie. Moje pytanie brzmi... czy pokarm może wyglądać w sposób opisany powyżej? Zwłaszcza pokarm, który podczas spożywania nie ma barwy czerwonej? Byłam już u chirurga, wykluczył patologię odbytu po badaniu per rectum. Czy powinnam wykonać dodatkowe badania, czy po prostu mogę o sprawie zapomnieć? Dodam, że od około 2,5 tygodnia mam powiększone jednostronnie węzły chłonne pachwinowe, które są niebolesne i nieprzesuwalne (konsultowałam to z lekarzem, ale nic nie zalecił). Dodam też, że jestem osobą młodą- mam 25 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam objawy ibs od pol roku/ mialem wykonywane wiele badan, m.in per rectum , krew i kal i wszytko wyszlo ok, wciaz mam biegunki lub papkowate stolce, czasami sa ciensze, . mialem takze robione badanie rtg z kontrastem jelita i tez ok. Ostatnio mialem okres 2 dni kiedy w stolcu zauwazylem krew - byly to biegunki ze sluzem- wtedy musialem chodzic do toalety co pol godziny i w stolcu byl takze sluz, rano nastepnego dnia tez zauwazylem slad krwi. Od tego czasu juz nie zauwazylem krwi.a minely 6 dni. Dodam ze lekarz podczas badania per recftum wykryl u mnie zylaki odbytu wewnetrzne. Ale ta krew jakby wymieszana z ta biegunka byla wiec sam nie wiem. Co Pan doktor o tym sadzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam sie z prosba o pomoc . Od piatku zalwazylam krew w kale a troszke w czesniej duze ilosci sluzu takiego dziwnego, ciagnacego sie . Moze zaczne od poczatku . Mam 26 lat , jestem po porodzie od kad pamietam zawsze mialam problemy z oddawaniem stolca . czesto zdzarza sie tak ze przez tydzien , dwa zalezy nie moge sie zalatwic , w tym czasie duzo jem i nic mnie nie boli . Gdy powiedzialam rodzinie o moim poroblemie , uspokajali mnie ze taka mam przemiane materii . W poniedzialek wybralam sie do lekarza i lekarz powiedzial mi ze to prawdopodobnie zylaki odbytu ale dal mi takze skierowanie na badanie krwi , wiec wykonalam je . bardzo zle wyszlo mi zelazo 24 a wiem ze norma jest od 60 do 180 . hemoglobina wyszla mi po nizej 12 ... Z wynikami poszlam do lekarza i skierowali mnie do innego lekarza ten kazal wykonac badanie kalu na obecnosc krwi utajonej i na obecnosc pasozytow . Jestem przerazona poniewaz gdy nakladalam kal byl on z resztkami czagos , i byl gumiasty i twardy . Blagam o pomoc strasznie sie boje ... czekam na odp co to moze byc ???? RAK JELITA GRUBEGO ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gastro__

Moze byc wiele przyczyn Pani objawow, raka jelita stawiałbym na dalszym miejscu, zwłaszcza w Pani wieku. Prosze uda sie do lekarza rodzinnego i powiedziec mu o wszystkich swoich objawach. Moze to byc zespol jelita drazliwego. Prosze nie panikowac. Na początek przydałoby się badanie per rectum (palcem przez odbyt) oraz podstawowe badania krwi (morfologia, crp, aspat, alat). Lekarz także moze zlecic usg jamy brzusznej. Jesli w stolcu pojawiła by sie krew warto było by rozwazyc wykonanie rektoskopii lub badania rtg ze srodkiem cieniujacym. Prosze także pomyślec o zmianie diety. W przypadku zapar wskazane jest spozywanie wiekszej ilosci blonnika. Czy stolce sa prawidłowych rozmiarow? kształu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! moje pytanie dotyczy nurtującego mnie problemu. mam 21 lat. ostatnio zauważyłam na papierze toaletowym krew podczas oddawaniu kału. jest jej dosyć sporo. taka sytuacje mialam 3 razy, zazwyczaj przechodzi po 2-3 opróżnieniu. chciałabym podkreślic, ze zalatwiam sie dosc zadko, 2 razy w tygodniu. czesto sprawia mi to problemy. musze odsiedziec swoje, zanim sprawe *zalatwie*. co to moze byc? czy jest to cos groznego? przyznaje, ze wstydze sie isc z tym problemem do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna, lat 15 Po raz pierwszy w życiu troche kału było czerwona, reszta normalna. Nie odczuwam żadnych bólów, odżywiam się stosunkowo zdrowo, nie stosuję diet, lecz ostatnio jem troszkę mniej, ćwiczę sporty, ostatnio też mam trochę stresu. Nie mam pojęcia, to pierwszy raz się przytrafiło, nie wiem czy coś takiego będzie kolejny raz. Czy to jakaś choroba? Liczę na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marta, lat 17

Mam dokładnie to samo co Anna nade mną. Kał był krwisty,ogólnie konsystencja była zwyczajna, nie mam biegunek,gazów, nic mnie nie boli. Ale przestraszyłam się spuszczając wodę całą w krwi. Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krew w kale to poważna sprawa dlatego warto wybrać się do lekarza, jeśli objawy się utrzymują. Obecność świeżej krwi sugeruje problem z jelitem grubym, którego nie należy bagatelizować. W moim przypadku stwierdzono zapalenie jelita grubego po zastosowaniu antybiotyku. Wystąpił efekt uboczny i powstały liczne nadżerki. Niestety zanim to ustalono przez 4 miesiące byłam leczona różnymi antybiotykami bezskutecznie i 2 krotnie byłam w szpitalu. Za 2 razem trafiłam w dość kiepskim stanie na oddział gastrologiczny, gdzie mi naprawdę pomogli. Pierwsza rada: od razu udać się do specjalisty - gastrologa, druga: poprosić o pełne spektrum badań (badanie krwi, kału pod różnym kątem, wycinki). Część badań jest nieprzyjemna ale warto je zrobić, by choroba się nie rozwinęła. Im dłużej czekacie tym bardziej sobie szkodzicie. Ja przez cały okres choroby chudłam w oczach i nic mnie nie bolało. Jedynym objawem była krew w kale, później przerodziło się to w biegunki. Obecnie jestem na silnych antybiotykach, ale już wszystko jest w porządku. Mogę jeść i powoli zapominam o tym koszmarze, który tak niewinnie się zaczął. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam nastepujacy problem okolo tygodnia temu mialem bardzo luzny czarny jak smola stolec bardzo bardzo wodnisty miejscami byly grudki czarne i bardzo ciemne czerwone domyslam sie ze to krew, lecialo ze mnie jak z kranu trwalo to 2 dni wzialem nifuroksazyd i smecte przeszlo niestety po 1 dniu od odstawienia lekow wszystko wrocilo od wczoraj biore ten sam zestaw , *nie gania mnie czesto* jednak pomimo w miare normalnej czestosci jak juz sie zalatwiam kal dalej jest czarny i luzny. Rozmawialem z lekarzem 1 kontaktu jednak on wszystko bagatelizuje i zwala ze to radykalna zmiana diety tak mogla wplynac poniewaz jestem osoba z nadwaga i od okolo 1,5 miesiaca calkowicie zmienilem nawyki zywieniowe jednak do zeszlej niedzieli wszystko bylo ok . Martwie sie troche co sie dzieje bo gdzie czlowiek nie przeczyta to czarny stolec to od razu nie wiadomo co a moj lekarz to calkowicie bagatelizuje dlatego chcialbym wiedziec co o tym wy sadzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko bo zapomnialem ze miewam od lat bole gornej czesci brzucha uczucie pelnosci, nie miewam zaparc raczej dosc czesto zwykle biegunki ale zawsze mowiono mi ze to zespol jelita drazliwego noi do tych ostatnich wydarzen nic niepokojacego sie nie dzialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy w przypadku zrobienia 3 razy pod rzad testu na krew ustajona laboratoryjnie mam pewnosc ze nie mam krwi w kale podczas wyprózniania w ogóle a nie tylko w tych 3 probkach? Chce takie badanie wykonac gdyz zauwazylam w kale krew tzn wymieszana z kalem jasnego koloru. Mam watpliwosci czy to nie z dzemu truskawkowego zkawalkiem owocow ktory jadlam przez ok tydzien codzinnie ok 2 kromek na dzien. Czy jest to mozliwe? Mialam tez zaparcia ostatnio przez ok tydzien jednak wczesniej nigdy mi sie nie zdarzaly. Mam 23 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem. Ogólnie choruje na nerwice lękową ( boję się chorób ) i jakiś czas temu miałem te owsiki ( wiadomo swiąd w godzinach wieczornych itd ) lekarka mi przepisała takie tabletki za 10 dni powtórzyć miałem i powtórzyłem do tego jeszcze jadłem wiecej kapusty kiszonej / czosnku . Po 2 dniach miałem dziwne uczucie z lewej strony brzucha + uczucie zimna całego ciała . Dodatkowo miałem takie jakby zaparcie i na kale było troszkę krwi ( kolor jasny świeży ) przestraszyłem się bo to wiadomo wyczytałem na internecie rak a z moją nerwicą to moment sobie to wszytko dobrać do glowy . Na następny dzien to samo też troszkę krwi . Umówiłem się na wizyte u lekarza wszystko opisałem itd ( miałem badania na krew utajona i krew ) w krwi zwykłej coś było ponad normę jakiś ob czy coś takiego ( lekarka powiedziała że może być gdzieś jakiś stan zapalny ) . Bo czesto jeszcze w kale zdawało mi się że widze martwe jakby białe glistki . Robiłem też badania na pasożyty ( 3 próbki ) w nastepnym tygodniu wyniki . I dziś po przeszło tygodniu miałem też jakby zatwardzenie ciężko mi się oddawało kał a już przy koncu ( znów takie jakby otarcie z jeden strony troszkę krwi ) + 3 zdechłe glistki które były na kale białe . I po prostu się strasznie boje że to może być ten rak odbytu czy tp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam przez kilka dni taki problem, że krew w kale pojawiała się codziennie...okazało się, że to hemoroidy. Dolegliwości tego rodzaju nie można moim zdaniem lekceważyć, mimo faktu, iż zwykle ich przyczyna nie jest poważna i groźna dla zdrowia. W niektórych przypadkach powodem wystąpienia krwawienia może być podobno nawet rak jelita grubego. Jak ktoś ma takie problemy to raczę poczytać o tym tutaj https://adamed.expert/krew-w-kale/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prazykwantel sprzedam

Oferuję leki przeciwpasożytnicze na tasiemce, przywry, motylice, glisty. - Prazykwantel Praziquantel Zentozide Opticide Distoside Cesol Wormicide 600mg od 2.5 zł/tabletka, 04.2020 - Yomesan Niklozamid Niclosamide Devermin Radeverm Teniarene Trédémine 500mg od 2 zł/tabletka, 4 tabletki w blistrze, 01.2022 - Meben (zamiennik Zentel Albendazole) Mebendazole 100mg od 2zl/tabletka, 03.2020 - Zentel Albendazole Zenzera 200mg od 10zl/tabletka, 2 tabletki w opakowaniu, 12.2020 Leki są kupione w oryginalnym zapieczętowanym opakowaniu, w miarę możliwości bezpośrednio od producenta w ilościach i cenach hurtowych - co przekłada się na niską cenę moich leków. Przy mniejszej ilości odliczam do torebek strunowych. Przy zakupie połowy opakowania wysyłam w oryginalnym pudełku i dołączam naklejkę. Doliczam 20 zł za lotniczą wysyłkę rejestrowaną z Tajlandii lub w przypadku wysyłki z Polski 20 zł za pobraniową. Powyżej zamówienia 200zł wysyłka bezpłatna. Jestem w stanie pobić każdą opublikowaną cenę, do tego gwarantuję pewność dotarcia leku z Tajlandii - jeśli opóźnia się przesyłka, to wysyłam zastępczą z Polski. Mogę szukać dowolnych innych leków, mniej popularnych - jakkolwiek, będą one droższe, ze względu na trudniejszy dostęp i cena detaliczna, a nie hurtowa. Jan Krongboon massagewarsaw@gmail.com www.facebook.com/kurs.tajski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×