Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rekordzista z PZT ile żyje ?


Gość Adam L.

Rekomendowane odpowiedzi

Ten olej ma wiele zastosowan, pomaga tez przy nowotworach. Powinien byc legalny! Niestety w naszym kraju ryzykujesz wlasna wolnoscia jak chcesz go zdobyc, w razie wpadki idziesz siedziec a tam to juz nawet odpowiedniej diety nie bedzie. Zrodlo olejku tez czesto jest nie do sprawdzenia wiec w sumie nie wiesz co kupujesz, a oszusci tylko czekaja na zdesperowanych chorych... Przykre. Takie srodki powinny byc legalne!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,do wszystkich chorych na PZT też mam zdiagnozowaną tą chorobę,rozumiem was doskonale ciągle się zamartwiam jak z tym żyć,ostatni mój pobyt w szpitalu to pazdziernik 2015,amylaza wyniosła 6000tys,ból nie do opisania .Wlistopadzie zrobiono EUS pobrano wycinki okazało się że zapalenie brodawki Vatera i pierwszy stopień dysplazji co oznacza że albo się cofnie albo przekształci w nowotwór.Przeczytałam całe strony informacji jak wy,ale co piszą to tylko same złe wiadomości,dobrze że jesteście ,że nie jestem sama,dzięki za to .Mój meil snowicka1212@interia.pl pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin1703

Witam was serdecznie .mam 37 lat 1.5 miesiąca temu przeszedłem ozt o ciężkim przebiegu z ostrym zapaleniem otrzewnej. Lekarze nie wiedzieli co to jest przeprowadzili operację zwiadowczą tam stwierdzili te ozt. Teraz po 2 miesiącach pojawiły się bule jak kolka. Zrobiłem usg u dobrego radiologia który napisał*trzustka o mieszanej echogeniczności z ogniskami zwłóknień* czy to pzt czy pozostałości po ozt. W necie jeżeli jest mowa o zwłóknieniu to przy pzt. Lipaze mam w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że się nie oszczędzałem. Papierosy rzuciłem tydzień przed atakiem ozt. Tydzień wcześniej byłem na imprezę gdzie nie ukrywam pojadlem i popiłem. Lipazy i leukocyty w normie mam teraz Morfologia też. Utrzymuje się tylko ból kłujący jak kolka raz z lewej to z prawej nadbrzusza. Jedynie nie odczuwam tego w nocy. W dzień żadko przestaje. W czasie ataku ozt lipazy nie były też podwyższone jedynie crp.gorączka. Miałem lipemiczną surowicę co zakłamywało wyniki. Tk wykazało jedynie płyn w otrzewnej a usg Stłuszczenie wątroby które mam od dawna. Gastro refluks dwunastnica żołądkowy duża ilość żółci w żołądku. Stolec koloru żółtego luźny nie rozwolnienie.teraz usg wykazało właśnie mieszanąechogeniczność gdzie radiolog tłumaczył że piszę to tylko dlatego że wie o przebytym ozt no i te zwłuknienia.już 3 tydzień tych kolek nie są może mocne ale już to męczy fizycznie i psychcznie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największe crp w szpitalu 37. Teraz 4. Już nie wiem co mam myśleć. Lipaza i amylaza w normie. Po zabiegu stwierdzili chirurdzy ozt o ciężkim przebiegu. Rozpruli połowę brzucha. Ból był z prawej strony jak przy wyrostka. Jak nogę się podnosił to bardziej bolało. Wyrostek też wycieli i badanie histopatologiczne napisane przewlekłe zapalenie wyrostka z cechami przekrwienia otaczającej otrzewnej. W sumie to same zapalenia żołądka , otrzewnej.nic się nie klei. Byłem niedawno u gastrologa. Powiedział że nie przeszedłem ozt bo nie wynika to z historii horoby. Bule lekkie czasami się pojawiają. Raz z prawej to lewej części nadbrzusza. Nie wiem co mam sądzić o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i temperaturę ciała mam do 36 stopni. Najlepszy był gastrolog kazał mi odrzucić leki kreon i polprazol a dał mi antybiotyk jakiś. Powiedział że mogę jeść normalnie a z alkoholem uważać. Nie posłucham jego rad oczywiście. Po 3 dniu brania jego antybiotyku myślałem że zejdę. Lek to xifaxan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to fajnie ze ktoś jest..jestem niwy&#128514*z pzt chciałem trochę się poinformować co i jak ta straszna choroba..może krótko obsibie 44 lata niewydolność trzustki elastaza 90..strata wagi 13 kg przez rok zwapnienia trzustki,od lekarzy duzo się niedowiedzialem tyle tylko ze dieta itp. Jak radzicie sobie z tym świństwem.. biorę kreon nic niedziala zatwardzenia tylko mam po nim... czy to prawdz Że zyje się z tym 10-15 lat ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×