Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bardzo silnie poszerzone pętle jelitowe (zaleganie gazów) i bardzo wolna perystaltyka


Gość Tomek,24 lata,Kraków

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomek,24 lata,Kraków

Witam serdecznie,mój problem nie jest poważny ale ogranicza znacznie moją codzienną fuckcjonalność.Mój brzuch jest ciągle wzdęty niezależnie od rodzaju przyjmowanego pokarmu,wszystko wporządku jest tylko rano zanim nie zjem śniadania np. płatków kukurydzianych z mlekiem czy kanapek bo nie jest to problem z nietolerancją laktozy.Gram w piłke nożną w czwartej lidze i jest to dla mnie duży dyskomfort,na szczęście ruch pomaga mi w wydalaniu gazów,średnio pomocny jest też Simetikon. Przyjmowałem KREATYNE poprawiającą kondycje i siłe mięśni ale długo po jej odstawieniu problem wzdęcia i gazów się utrzymuje.Myśle że jest to spowodowane również tym że ćwiczac mam ponadprzeciętnie rozwinięte mięśnie powłok brzusznych ,są jakby rozciągnięte a to sprzyja gromadzeniu się gazu.Nie mam powazniejszych problemów z metabolizmem ,zdecydowanie miarowa częstość wypróżnień ale często kał jest nieco za luźny. Nie pije i nie palę,staram się właściwie odżywiać.Podejrzewam że może być to kandydoza. Robiłem USG jamy brzusznej ,wynik mówi o bardzo silnie poszerzonych pętlach jelitowych(zaleganie gazów),bardzo wolnej perystaltyce.Jak moge pozbyć się zalegających mas kałowych które powodują brzydki ,kwaśny zapach gazów i ograniczyć wzdęcie brzucha ?,z góry dziękuje serdecznie za jakąć sugestie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Z tym problemem najlepiej skonsultować się z lekarzem. Być może wystąpi konieczność wykonania kolonoskopii celem dokładnej oceny śluzówki jelita grubego oraz jej anatomii i czynności. Są leki regulujące pracę jelit. Można jej jednak zastosować jeśli wykluczy się jakieś zmiany organiczne w zakresie jelita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×