Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzki odbytu


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Michał

Witam !!! Od dość dawna miałem *małe* problemy ale zbytnio mi to nie przeszkadzało. Dość często po wyprużnieniu podczas podcierania miałem krople świerzej krwi na papierze toaletowym. Udało mi się nawet zlokalizować żródło *krwawienia* praktycznie przy samym ujściu odbytu. Kolejna sprawa to mały niebolesny twardy guzek, koloru skóry położony koło wejścia do odbytu. Nie wychodzi z odbytu ani nie boli. Po prostu jest i to już dość dlugo. Nie przeszkadza mi to. Zaniepokoiłem się, gdy podczas kąpieli zauważyłem kolejny mniejszy guzek tym razem bolący. Obejrzałem go sobie i zobaczyłem, że jest na zewnątrz i wogóle wygląda jak nabrzmiała żyła ze zgrubieniem. Oczywiście jest koloru fioletowego. Nie czekałem tylko umówiłem się na wtorek do proktologa. Obecnie czuję lekki ból a najbardziej to świąd i pieczenie. Mam siedzącą pracę. Cały czas na 4 literach:( To *coś* powstało, wyszło z dnia na dzień. Czy ma to coś wspólnego z tym że tego dnia niosłem potwornie cięszką szafę na 4 piętro ??? Proszę o odp i przepraszam za mało fachowe słownictwo:) Wtorek niedaleko ale chce wiedzieć na czym stoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problemy z hemoroidami , kilkanaście lat temu miałem robione zastrzyki wokół guzków i miałem spokój teraz mam nawrót choroby pojawił się guz przy wylocie z odbytu,który boli nie mogę przez to nawet spać,bardzo mnie to męczy,a tutaj gdzie teraz mieszkam nie ma proktologa tj.w Ostrowie Wielkopolskim.Czy ten zabieg który miałem robiony mógłbym powtórzyć,czy wybrać inny tylko gdziejak tutaj nie ma lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym wybrać zabieg bardziej definitywny czyli usunięcie chirurgiczne tychże guzków hemoroidalnych. Wtedy nie nastąpią wznowy. Trzeba w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×