Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość bogna

Czy ból głowy ma związek z kręgosłupem?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bogna
Coraz częściej pojawia się u mnie ból głowy (mam 32 lata). Kiedyś nie miałam ich wcale. Odczuwam dyskomfort ze strony kręgosłupa, bolą mnie plecy. Czasem już nie wiem jak siedziec, leżec, stac. Miałam ponad rok temu robiony rtg ponieważ miałam uczucie że mam problemy z oddychaniem. Nie mogłam złapac tyle powietrza ile bym chciała. Powiedziano mi że to na tle nerwowym a rtg wykazał że kręgosłup na odcinku piersiowym jest prosty (a nie powinien). Tyle że mnie kręgosłup boli na dole, bardziej w okolicy kości ogonowej. Kiedyś jedna Pani doktor powiedziała że bóle głowy, nóg (od kolan w dół) zwiastują problemy z kręgosłupem. Druga skwitowała że to głupoty. Co Pan myśli na ten temat? I jakie badania poleciłby Pan wykonac pod kątem kręgosłupa i głowy (nie chodzi o psychiatrę:) - miewam tępe bóle z przodu głowy - czoło, skronie. Miałam prześwietlenie w kierunku zatok, ale wyszło ok. Będę wdzięczna za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Najlepiej udać się do ortopedy. Być może ból głowy związany jest z wypadnięciem tzw. dysku, czyli krążka międzykręgowego. Może to podnosić ciśnienie płynu mózgowo-rdzeniowego i w reultacie objawiać się bólem głowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bogna
Bardzo dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bogna
Jeszcze o coś zapytam. Czy (ewentualnie) podwyższony płyn mózgowo - rdzeniowy jest goźny dla zdrowia, życia (wylew itp.), czy po prostu są nawracające bóle głowy? (Czy jest sens tomografii?..) Druga sprawa - czy to prawda że czasami masaż (pod kątem kręgosłupa) może bardziej zaszkodzic niż pomóc? Kiedyś moja Pani dr powiedziała że może mnie skierowac na takie masaże, natomiast od dwóch osób usłyszałam że przy niektórych urazach są wręcz zabronione. No i się wystraszyłam, nie chciałam pogorszyc sprawy... Jeśli tak jest, to przy jakich problemach kręgosłupa powinno się masaży unikac? Dziękuję za konsultację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Na rehabilitacje powinien kierować lekarz. Na początek radzę udac sie do ortopedy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bogna
Zgadza się. Powinien kierowac lekarz, tylko jest jedno *ale*.. Jest lekarz i lekarz. Proszę nie odbierac tego co napiszę jakoś osobiście, bo nie kieruję tego do Pana, ale miałam w życiu okazje trafiac na lekarzy z prawdziwego zdarzenia i na takich , którzy wiele zaniedbali i zastanawiałam się jak w ogóle ukończyli studia... Dlatego napisałam do Pana, bo warto znac opinie róznych lekarzy i różnych specjalistów. Nie odp mi Pan tylko co z tym podwyższonym płynem, to mnie interesuje. Dziękuję za poradę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.