Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwawienie z odbytu i wystający guzek


Gość adam

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka miesięcy temu zauważyłem u siebie guzek wystający z odbytu, nie przejąłem się tym za bardzo bo po paru dniach znikł, wszystko byłoby ok. gdyby nie to że od tamtego czasu podczas podcierana się zauważam lekkie krwawienie z odbytu? co to może być? naczytałem się trochę o polpie, i szczerze mówiąc zaczyna sie zastanawiać nad wizytą u lekarza. tylko proszę napisać do jakiego specjalisty mam sie zgłosić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polipy można wykryć na badaniu kolonoskopowym, jeżeli są małe można je usunąć przy badaniu, jedynie takie badanie pozwoli na wykrycie polipa i usunięcie jego, oczywiście jeżeli taki istnieje. Badanie to polega na wprowadzeniu przez odbyt wziernika, który jest zakończony kamerą. Badanie jest bezbolesne, przed badaniem podawane jest znieczulenie. Jeżeli chodzi o polipy to najlepsza metoda znalezienia polipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 24 lata i od jakiegoś czasu zauważyłam krew na papierze toaletowym oraz wystawiający guzek z odbytu. Kiedyś pojawiaj się tylko przy oddawaniu kału i następnie się chował, ale od jakiegoś czasu jest cały czas widoczny. Kilka razy zdarzyło się też, że krew pojawiała się nie tylko podczas wizyty w toalecie i to w większej ilości. Nie odczuwam jednak żadnego bólu ani świądu. Dodam też, że jestem pod opieką gastroenterologa z powodu celiakii, czy powinnam się zgłosić z tym do lekarza i do jakiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×