Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problem z kolanem


Gość Franciszek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Franciszek

Witam serdecznie. Mam 16 lat. Od kilku miesięcy mam problem z kolanem. Od października zeszłego roku czuję w lewym kolanie takie jak by dziwne uczucie, takie zblokowanie. Objawia się ono tym iż nie mogę zgiąć nogi w kolanie. Takie sytuacje z tym zblokowaniem zdarzają się może 2, maksymalnie 3 razy w miesiącu. Przypomnę że zdarza się to od października. Ostatni raz tak miałem w czwartek (tj 05.03.2015). Jednakże podczas ostatniej takiej sytuacji (05.03.2015) obracając kolano poczułem trzask, chrupnięcie wewnątrz kolana, oraz dość silny ból na łączeniu dwóch kości, chyba w stawie, oraz ponad rzepką. Kolano spuchło, oraz tak jak by się zdeformowało, zmieniło kształt (mam zdjęcie, jeśli ktoś chce zobaczyć to proszę o adres mailowy). Kolano cały następny piątek (06.03.2015) było spuchnięte, ale ból odczuwałem już tylko w okolicach rzepki przy napinaniu mięśni w kolanie. Odczuwałem cały dzień również nieprzyjemne uczucie uciekającego kolana. Po południu udałem się do lekarza który wypisał mi skierowanie na morfologię oraz jakieś dodatkowe badania krwi pod kątem możliwości występowania zapalenia. Dzisiaj otrzymałem wyniki badania krwi. CRP w normie (0.2 mg/l) ASO (Antystreptolizyna O) również w normie bo wynik ujemny. OB również norma (4mm/godz). Jedyny wynik który przekracza normę to obraz odsetkowy limfocytów który wynosi 48.1% przy górnej granicy normy 45%. W rodzinie występowały problemy ze stawami na tle reumatoidalnym, no ale moje badania wykluczają taką możliwość. Jutro idę z wynikami do lekarza który prawdopodobnie da mi skierowanie na RTG. Czy ktoś ma może jakieś sugestie co tam w środku może się dziać z tym kolanem ? Jakieś pomysły ? Bardzo liczę na odpowiedz! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×