Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyższe ustawienie rzepki z cechami lateralizacji i przerośnięte ciało tłuszczowe Hoffy


Gość Sara

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sara Stach

Na badaniu USG lewego kolana wyszło że mam: *Wyższe ustawienie rzepki z cechami lateralizacji. Przerośnięte ciało tłuszczowe Hoffy. W ciele tłuszczowym TORBIEL śr. 10 mm. POgrubiała błona maziowa okołołąkotkowa w zachyłku przyśrodkkowym oraz bocznym. Chondromalacja chrząski Szklistej II stopnia w obrębie kłykcia przyśrodkowego oraz bocznego k.udowej. Łądotka przyśrodkowa bez cech uszkodzenia. Porgubiały film płyn owy w kaletce brzuchato-półbłoniastej. Objaw uciskowy ujemny. Pozostałe więzadła bez cech patologii.* Proszę o wyjaśnienie tak na chłopski rozum o co w tym chodzi. Lekarz u którego się leczę nic mi nie wyjaśnił przepisał tylko prądy DD, Keto spray i Dikloberl. Stosuje to już 6 dni i nie widzę poprawy. Kolano nadal boli podczas chodzenia a nawet wtedy gdy dłużej siedzę. Czy mogę coś zrobić aby sobie pomóc? Czy mogę normalnie chodzić, biegać, pływać, ćwiczyć czy to pogorszy mój stan kolana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Chondromalacja rzepki to zmiany (rozmiękanie) w obrębie chrząstki rzepki, przyczyną tego jest jej nieprawidłowe położenie (lateralizacja). Pogrubiała błona maziowa wynika ze stanu zapalnego. Zwykle w tym schorzeniu leczenie objawowe jest mało skuteczne i konieczny jest zabieg artoskopowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iga Nowak

Ja również miałam podobny problem, dopiero co wyszłam ze szpitala po zabiegu artroskopii (muszę powiedzieć, że nie jest to przyjemne, a leczenie długie i kosztowne jeśli chodzi o zastrzyki wspomagające regenerację chrzęści, sam zabieg jest dosyć przykry, choć otrzymuje sie znieczulenie do kręgosłupa i jest sie przez kilka godzin sparaliżowanym od pasa w dół). Podczas zabiegu usunięto mi uszkodzoną chrząstkę i nastawiono kości na miejsce ponieważ po urazie nie ułożyły się prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja miałem uszkodzoną łąkotkę środkową i przerost błony maziowej. Jestem po artroskopii ,ale nie jest dobrze. Boli mnie kolano w miejscu pod rzepką w momentach zwłaszcza gdy chcę wstać po uprzednim przykucnięciu,lub chodzeniu z ciężarem i chodzeniu po schodach. Lekarz zaproponował mi trzy zastrzyki do kolana,ale się nie zgodzilem,bo są drogie-1400 zł i nie ma gwarancji,że będzie poprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również jestem po artroskopii, niestety blizny po zabiegu są niepokojące. Dziś miałam badanie USG, które wykazało: *W okolicy blizny po stronie bocznej kolana lewego w miejscu opisywanym przez pacjentkę jako bolesne w aktualnym badaniu USD w obrębie tkanek miękkich powierzchownych nie wykazano obecności zwapień, hipertroficznych zmian bliznowatych, widoczne jest delikatnie zaznaczone niejednorodne ciało tłuszczowe Hoffy z bardzo subtelnymi cechami wzmożonego unaczynienia w badaniu PD w okolicy kanału po wprowadzonym instrumentarium. Zwraca uwagę lateralizacja więzadła rzepki, które przesunięte jest ku stronie bocznej i częsciowo jest pogrubiałe, pogrubiala część więzadła nie wykazuje cech wzmożonego unaczynienia w badaniu PD, przyczepy więzadła prawidłowe. Nie uwidoczniono ciągłości troczków rzepki. W zachyłku nadrzepkowym przerośnięta błona maziowa osiągająca grubość ok. 0,5 cm.* Dodam, ze podczas artroskopii usunięto mi fałd maziówkowy. I tu ma prośba czy ktos może mi wyjaśnić co to wszystko dokładniej znaczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałam badanie usg kolana lewego...wyszło mi chyba nic strasznego: fałd tłuszczowo- maziowy zachyłka bocznego po lewej stronie jest niejednorodny i pogrubiały lecz bez cech przekrwienia maziówki. Obraz jest wyraźnie asymetryczny. Czy wiecie może co to dla mnie oznacza??? Jak to się leczy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×