Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dziwny guzek i jego odpadnięcie


Gość Dann

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym roku zostałem skierowany do szpitala w celu usunięcia hemoroidów, jak się później okazało był to tylko lekki przerost anodermy. To wynik badań, i zaraz opis dalszych powikłań: Badanie Endoskopowe: Rektoskopia: W bańce odbytnicy zaraz za zwieraczami wybujała błona śluzowa kończąca się dwoma płaskimi owrzodzeniami błony śluzowej pokrytymi w dnie włóknikiem. Obok jednego z nich wygórowanie błony śluzowej - przy dotyku narzędziem zachowuje się jak zmiana podśluzówkowa. W kanale odbytu nie widzę żylaków ani innej patologii. Oprócz przerostu anadermy miałem również mały guzek przypominający twardy bąbelek (przepraszam za brak fachowej nomenklatory), został zbagatelizowany - niedługo po wizycie w szpitalu ten guzek zaczął się powiększać i w jakieś dwa miesiące po tym - po uzyskaniu dość dużego, wywołującego dyskomfort rozmiaru - odpadł. Chciałbym skonsultować z państwem co to właściwie mogło być, i gdzie mógłbym się z tym udać. Niestety - wypadnięty guzek nie udało mi się przechować by mógł nadawać się do zbadania, niemniej w miejscu dawnego guzka zdaje się powstawać nowy. Przebieg powiększania się guza jak i sam guz po wypadnięciu mam udokumentowane na zdjęciach w celu konsultacji. Nie wiem jednak czy istnieje szansa by załączyć tu plik ze zdj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×