Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzenie odbytu wieczorami


Gość Apotamkin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Apotamkin

Mam problem swędzenia odbytu. Nie jest to owsica, ponieważ kiedyś ją przechodziłam i bym ją rozpoznała. Odbyt swędzi mnie wieczorami, najbardziej tego dnia, gdy wypiję zieloną herbatę i muszę się wypróźnić.Gdy jej nie piję, to wtedy czasem mam problemy z wypróżnieniem i boli mnie podbrzusze. Staram się nie drapać tych okolic i staram się te okolice dobrze myć. Proszę o jakieś porady. >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dr. Marcin

Mogą to być żylaki odbytu jednak nie koniecznie. Jestem lekarzem miałem już pacjenta z podobnymi objawami, bo dokładnych oględzinach odbytu pacjenta stwierdziłem że są to odrastające włoski w okolicach odbytu które były zbyt często golone, blokowały one drogę stolcowi co powodowało osiadanie na nich kału co prowadziło do wystąpienia świądu i ropnych strupów które dały przeżuty na pochwę. Sugeruje dokładnie ogolić włoski i smarować te miejsca Fenistilem w żelu lub pumeksem. Odradzam przygodne stosunki analne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też swedzi wieczorami i podczas zasypiania, ale w nocy śpię jak zwykle, nie budze się. Nie wiem, czy to hemoroidy albo żylaki odbytu, bo mam dopiero 12 lat. Smarowalam się.tam i Alantanem i Tormentiolem i nie pomaga, ale ostatnio mam gazy i grudkowaty kał, może to od tego? A może mam owsiki? Proszę o pomoc... Mama mówi, że poczekamy z 10 dni i będę jeść ciemny chleb i śliwki suszone itp. jak nie przejdzie to zrobimy badanie na owsice, ale ja myślę że to nie owsiki, bo nikogo z domu nie swedzi q mnie nie swedzi mocno tylko trochę, ale ostatnio siedzialam z koleżanką na zimnych chodnikach na dworze i na trawie, to może mam wilka od tego? Od dwóch dni mnie swedzi, ale tylko wieczorem. Posmaruje się jeszcze 2 razy, może przejdzie... Miałam 2 miesiące temu badanie kalu bo podejrzewali glistnice, a nie było żadnych pasożytów, może teraz dopiero mam owsiki???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość na szczypiącą dupę.

Ja... To mogą być po prostu odparzenia... Ja na odparzenia polecam: naturalne sposoby. Po wydaleniu wytrzeć du** zwilzonym papierem toaletowym. Myć się tam!!! Albo maść Tormentiol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam o najważniejszym... Byłam u proktologa, prywatnie i powiedziałam mu o wszystkim. Że swedzi mnie odbyt najbardziej wieczorem i kiedy siedzę tak dziwnie boli i piecze. Ogladnol mi tyłek i powiedział że to hemoroidy, bez tych tam guzkow i w ogóle. Mówił o ProctoGlivenolu, ja rzeklam że się już smaruje, a on że ok i nie widzi nic podejrzanego tam... ale że nie wyklucza owsicy. No i co powiecie o szczypaniu i bólu? No i tak przy okazji: wizyta u proktologa nie.była straszna, jak u lekarza zwykłego, tylko że oglądal mi wiecie gdzie. Ja się tam nie wstydzę lekarza, już bardziej taty hehe... No bo lekarz to w końcu specjalista od tego nie? A tata nie... Sora za błędy ortograficzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zatroskana

Wieczorne swędzenie i niespokojny sen w naszym przypadku okazały się skutkiem obecności pasożytów. Jesteśmy po pierwszej dawce pyrantelum i mamy ją powtórzyć, by mieć pewność, że wszystkie osiki zostaną wytępione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sam sytuacja...owsiki w natarciu. Ja już podłam lek i czkam na szybkie efekty, bo jednak przyznaję, że posiadanie w organizmie pasożytów nie jest zbyt przyjemne. Wstydzę się komukolwiek przyznać, że walczę z owsikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×