Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Interpretacja wyników morfologii i TK jamy brzusznej przy zespole jelita drażliwego


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz

Od kilku lat mam bóle w prawym podżebrzu stwierdzono zespół jelita drażliwego niestety ostatnio bóle nasiliły się i wykonano nastepujące badania krwii morfologia Leukocyty 6,7 norma 3,8-10 Erytrocyty 5,3 norma 4,2-6 Hemoglobina 16,5 norma 14-18 Hematokryt 46 norma 40-54 MCV 88 norma 80-99 MCH 31 norma 27-35 MCHC 35,9 norma 32-37 Płytki krwi 227 norma 140-440 RDW-CV 14 norma 12-15 PDW 15 norma 9-17 MPV 12,6 norma 9-13 P-LCR 47 norma 13-43 Limfocyty% 18 norma 20-45 Inne(Eo,Bazo,Mono)% 6 norma 0-24 Neutrofile% 77 norma 40-77 Limfocyty# 1,0 norma 1,4-3,5 Inne(Eo,Bazo,Mono)# 0,3 norma 0-1,8 Neutrofile# 4,40 norma 2,5-7,0 Rozmaz krwi metodą Schilinga Gran. pałeczkowate 1 norma 1-5 Gran. segmentowane 79 norma 40-70 Gran.kwasochłonne 2 norma 1-5 Limfocyty% 18 norma 20-45 OB 10 norma 2-12 CRP 2,8 norma 0-5 cholesterol całkowity 196,5 norma 200 bilirubina całkowita 1,09 norma 0,2-1 trójglicerydy 205,7 norma 150 ALT 79 norma 10-41 AST 35 norma 10-37 fosfataza zasadowa 88 norma 30-120 ceruloplazmina 19,29 norma 20-60 anty hcv ujemny na WZWB byłem szczepiony kolonoskopia bez zmian USG narządy bez zmian kardiolog ok TK bez zmian tylko w okolicy pozaotrzewnowej uwidoczniono wezły chłonne max 12mm. Podsumowanie: wynik TK odpowiada obrazowi limfodenapatii pozaotrzewnowej- do dalszej diagnostyki. Proszę o odpowiedz co mam dalej robić i co to może być w ciągu 1,5 miesiąca spadłem z wagi 7-9 kilo ( w tym czasie miałem rehabilitacje kregoslupa- cwiczenia oraz 2 tygodnie przed TK mega grype), czuje sie słaby, mam zawroty głowy ( ponoć od kregosłupa) a wizyta u lekarza dopiero za miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz

Pare minut temu odebrałem poprawiony wynik badania i do całości obrazu dorzucono *W kielichach górnych nerki prawej stwierdza się obecność drobnego złogu + Uwidocznione w badaniu podstawne części obu płuc bez zmian patologicznych* Wnioski: TK jamy brzusznej w granicach normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Najlepiej osobiście skonsultować się z lekarzem. Powiększone węzły chłonne mogą wynikać z przebytego zakażenia. Objawy mogą wskazywać na zespół jelita drażliwego. Jednak należy wykluczyć inne przyczyny powiększonych węzłów chłonnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam prawie takie same wyniki ja ty, też ból w prawym podbrzuszu, uczucie przelewania, a także czasami ból przechodzi na nerki. Ostry ból szczególnie po intensywnym sporcie. Pls daj co u ciebie stwierdzono?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo, ból w podżebrzu, badania robione od 2 lat takie same a raczej podobne, biopsja nie wykazała żadnego patogenu i zmian nowotworowych, choć węzły powiększone od 3 lat, nie jest to też żadno zakażenie bakteryjne i wirusowe, też ciężko mnie zdiagnozować, lekarze również orzekli o zespole jelita, do tego przewlekły stres. Zalecenia* oszczędzający tryb życia. Pozdrawiam chorujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×