Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyrostek robaczkowy a ciąża zagrożona


Gość Kamila ze Zd Woli

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamila ze Zd Woli

Witam, jestem w 18 tyg. ciąży, w 6 tyg. plamiłam, mam bardzo niskie cisnienie- 85/ 50, waga utrzymuje sie taka sama od początku ciąży, ostatnią noc nie przespałam z powodu uciążliwych bóli brzucha prawej strony, lekarz przepisał 3 razy po jednej tabl. dziennie luteiny dopochwowej i magne B6 3 razy po 2 tabl. dziennie ale wspomniał też,że to może być wyrostek ale kazał odczekać kilka dni. Panie doktorze, jeśli to jednak bóle powodowane zapaleniem wyrostka,to czy powinnam obawiać się ewentualnej operacji jego wycięcia? Czy narkoza podawana przy takich operacjach wpływa negatywnie na stan zdrowia czy tez rozwój dziecka?czy duże jest prawdopodobieństwo powikłań, a jeśli takie występują to czy stanowią bezpośrednie zagrożenie życia dziecka? Bardzo proszę o odpowiedź na moje zapytania. Z góry serdecznie dziękuję. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli dojdzie do ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego niestety, ale jedynym sposobem leczenia jest operacja. Mimo zagrożeń jakie taka operacja i znieczulenie niesie dla rozwijającego się dziecka i Pani musi Pani poddać się temu zabiegowi. Bardziej niebezpieczne jest pozostawienie takiego zapalnie zmienionego wyrostka w jamie brzusznej bez interwencji (groźba śmierci z dużym prawdopodobieństwem). Powiłania znieczulenia i samego zabiegu nawet wykonywanego w czasie ciąży są bardzo rzadkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w 9 tygodniu ciąży też miałam operacje laparoskopowo,dodam że operacja była konieczna,trwała prawie 2 godziny,w tym czasie byłam pod narkozą,miesiąc temu urodziłam zdrowe dziecko,tak więc trzeba być dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w 27 tyg.ciąży,dostałam w nocy strasznych bóli brzucha.Męczyłam się cały dzień,aż poszłam do swojego ginekologa na wizytę.Wykluczył sprawy ciążowe po zrobieniu USG.Skierował mnie na badania i CRPilościowo wyszlo mi dużo ponad normę.Położył mnie do szpitala,podał 3 kroplówki rozkurczowe i bóle ustąpiły.Skierował mnie na ponowne badanie CRP i wyszło w normie.Biorę od 4 dni antybiotyk i zostałam wypisana ze szpitala,lecz traz po paru dniach odczuwam lekkie bóle po prawej stronie.Bardzo się boję i nie chcę by wyrostek został przeoczony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w 19 tyg ciąży,pięć dni temu przeszłam operacje wyrostka robaczkowego,z dzidzią jest wszystko w porządku.dziękuję lekarzom ze szpitala praskiego w warszawie za fachową opiekę i szybką interwencje...gdyby nie oni nie było by mnie pewnie teraz tutaj.Nie bójcie się,to nie średniowiecze,teraz są wyśmienici fachowcy i napewno nie pozwolą umrzeć waszemu dziecku.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×