Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przetoka sutka


Gość Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz

Witam.Mam problem a mianowicie moja dziewczyna ma problem-ropień piersi.Postaram się w skrucie napisac.Dokładnie rok temu mojej dziewczynie zrobił się ropień piersi(nie karmiła jeszcze nigdy)tak z nikąd,lekarz zapisał antybiotyk i tyle.Ropien był na tyle duzy ze w koncu sam pękł i wylała sie ropa,chirurg dał sączek i wycisnął rane,dalsze leczenie w poradni.No i się zaczęło.Mała ranka(dodam jeszcze bo to mi sie wydaje bardzo wazne,ma wciągniętą brodawkę)nie wychodzi juz od roku.Lekarz mówi ze powstała przetoka i troche to leczenie potrwa.no i trwa.Najpierw aqacel AG,betadyna,sól fizjologiczna,długotrwałe leczenie i na kolejnych wizytach to samo-skalpel i wycinka ,brany posiew dwa razy,znaleziono beztlenowe bakterie,skierowanie do komory hiperbarycznej-leczenie tlenem,2 miesiące terapii codziennie-nie pomoglo,lekarz rozkłada ręce-zmiana lekarza-mydło protex (dokładnie szorowac rane i polewac NATRI CHLORATI 10%-2tyg i nic,ranka ma moze cm szerokości,juz jest lepiej ,zamyka sie rana i nagle znowu pojawia sie ropa i pęka lub jest wyciśnięta,czyli norma,tak od roku,to nie pomogło-mydło protex dalej stosujemy +Prontosan 3 razy dzienni w miare mozliwasci +NEOMYCINUM antybiotyk w spreyu,narazie czekamy do skonczenia sie spreya ale ja juz widze ze znowu to samo,dzisiaj wyszła ropa ,widac ją w środku,boli piers i czekamy az pęknie bo wygniesc sie nie da bo bardzo boli.Dodam ze było usg i nic tam nie ma.Prosze o Pomoc.Leczymy się u specjalisty chorób piesi,wczesniej był chirurg.Co to moze byc i jak się tej bakterii pozbyc a moze to byc cos innego.Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Powierzchniowe stosowanie antybiotyków może w tym wypadku nie wystarczać i powinien zostać zastosowany antybiotyk doustnie. Warto wykonać jeszcze mammografię, wciągnięta brodawka sutka jest trochę niepokojąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×