Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rak skóry C44 jakie rokowania po operacji?


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Tato mój jest po zabiegu chirurgicznym , miał wszystko wycięte, zmiana była umiejscowiona na nosie. Dziś odebrał wyniki z wycinka jaki pobrali z tego co wycieli : Carcinoma planoepitheliale exulcerans et infiltrans cutis. Minimalny margines wycięcia chirurgicznego w die*0,1cm . Proszę mi powiedzieć co to znaczy i co dalej mamy robić, tato jest pod opieką chirurga onkologa , ale czemu lakarz nie zlecił jakiś dodatkowych badań ?? zdesperowana proszę o pomoc !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Rak płaskonabłonkowy wrzodziejący i naciekający skórę. Jest to rak złośliwy, dający przerzuty. Skoro są Państwo w stałym kontakcie z onkologiem to należy z nim się konsultować. Nie wiem jakie badania wykonano do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory został tylko zbadany wycinek , żadnych badań lekarz nie zlecił, kazał przyjść na kontrole za 2 tygodnie i tyle . Co można zasugerować lekarzowi, jak poprosić o dodatkowe badania ?? O jakie poprosić, jakoś mnie to przygnębia :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Rak jw. umiejscowiony w części nosowo-wargowej. Leczony jestem od 1996roku. Jedyne działania to przeszczepy i wycięcia. Leczenie *krio* oraz naswietlanie FOTODYNAMICZNE nie dało rezultatu. Efekt krótkotrwały - miejscowy, po pół roku wznowa a szkoda bólu, który się przy tych zabiegach przechodzi. W opiniach chirurgów plastyków wycinać z jak najwiękrzym zapasem. W sumie miałem już wycięte 24 cm2 skóry. Szczęście tylko trafić na dobrego chirurga plastyka, by jak najmniej zeszpecił twarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×