Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle kolan nasilające się przy wstawaniu


Gość Inga

Rekomendowane odpowiedzi

Około 3 miesiące temu zaczęły boleć mnie kolana przy wstawaniu. Mam 15 lat. Teraz bóle te są tak mocne, że w szkole nie mogę schodzić po schodzach i trudno ćwiczyć mi na w-f. Pediatra powiedział, że to są prawdopodobnie bóle wzrostowe (jeszcze nie miałam fazy szybkiego wzrostu, bo późno dojżewam) i mam smarować kolana maścią przeciwbólową. Zorbiłam, co mi kazała, ale to nie pomogło. Czy jest to spowodowane przez wzrost? Chciałabym znaleźć jakiś skuteczny sposób, ponieważ niekiedy ból jest bardzo silny. Dodam jeszcze, że w wieku 6 lat mialam stuczone kolano (lekarz założył mi łuskę, ale nie był to poważny uraz) prawej nogi. Myślę, że to nie od tego. Bolą mnie obydwie nogi. Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam u lekarza i mam witaminy i wapno D500 i osseina- tz. lek z osseiną (jestem taka sztywna, że ło *p) i kolana mniej bolały, a teraz znów, za to bolą cał ekości, nie moge wytrzymać */, podobno za szybko urosły mi nogi i mieśnie nie wytrzymują, poza tym jestem wegetarianką, więc to tez swoje robi */ tyle, że ja rosnę tylko 10 cm na rok, więc nie wiem w czym problem */

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość patrycja

czesc! ja mam 20 lat , od jakis 2-3 tygodni mam to samo! nie mogle dluzej niz 10 minut siedziec w jednym miejscu bo poprostu jak wstaje lub ja k jeszce siedze to nagle chwyta mnie tak silny bol obydwu kolan ze wytrzymac nie moge :( niewiem czym to jest spowodowane , dodam jeszce ze od 2 mscy sie odchudzam schudlam ponad 10 kg czy to moze byc przyczyną ?? ciezko tez jest z chodzeniem po schodach */ .... bardzo prosze o pilna odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przerazona

od miesiąca boli mnie lewe kolano od strony wewnętrznej ból nasila sie podcza schodzeni ze schodów i podczas zajec na wfie. nie wiem co mam roic. mm 17 lat 184cm i 50 kg. prosze o jak najszybsza pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja od pewnego czasu ,też mam okropne bóle kolan,a w szczególności prawego kolana,nieiwem czy to czasem nie jest spowodowane zmianami pogody ,ale nie jestem pewna ,najlepiej zorbic przeswietlnenie kolana według mnie ,ale mój lekarz twierdzi ,że nic mi i tak nie wyjdzie ,ale jeśli macie takie bóle to ja uważam ,że z tym nie ma żartów trzeba się zaprzeć i poprosić ,lekarza o skierowanie ,bo to może być łękotka a,z tego co wiem to ,trzeba na to robic operacje bo jest to dośc niebezpieczna sprawa ,ja też smaruje maściami i za przeproszeniem guzik mi to pomoga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam 15 lat.od miesiąca boli mnie prawe kolano.nie moge trenowac i schodzic po schodach.smarowalem je masciami ale bez skutku.teraz biore preparat animal flex.prosze o pomoc.z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nataniel

Mam 23lata. Kilka lat temu zaczęło mnie boleć lewe kolano. Na początku ból był niewielki. Przy spadku ciśnienia atmosferycznego automatycznie ból się bardziej nasilał lecz był niczym w porównaniu do tego jaki jest teraz!! Od kilku tygodni bardzo mnie boli. Mam problemy ze wstawaniem, siedzeniem na miejscu, a co tu dopiero mówić o dyspozycji w pracy, gdy praca wymaga nie lada wysiłku. Niedawno kolega powiedział mi, że miał podobnie. U niego zdiagnozowano napieranie łękotki na kolano. W tym celu przeprowadzono u niego jednodniowy zabieg, który wyeliminował ból jak na razie skutecznie aż do teraz!!! Proszę o pomoc!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Madziiulka

Ja mam ten sam problem . Mam 15 lat i bolą mnie obydwa kolana przy zginaniu i wstawaniu : (( , Wydaję mii się że jest to spowodowane tym że trenowałam siatkówkę i tańcę i przemęczyłam kolana albo przez wzrosr bo urosłam trochę do góry *)). I nie trenuje naraziie nic od lutego i do dzisiiaj mnie bolą , byłam u ortopedy i kazal smarować maścią traumeel i brać witaminę D no i tak nic nie pomaga , ehh wiecie ile to może jeszcze trwać bo już chcę wrócić do treningów bo bez nich nie wy3mujee =|| , tylko nudzę siię w domu . Czekam na odpowiedz : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bylem u lekarza i mowi ze to martwica guzowatosci kolana.dosc dlugo to bedzie jeszcze trwalo :( wiem ze odpowiednia dieta jest wazna(bialko i wapn) ale co jescze???prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. brak w stawie kolanowym galaretki tak to nazywam,brak smarowania trzeba smarowac olejem jadalnym rano i wieczorem. Naprawde pomaga , a le to trzeba smarowac co najmniej 4 m-ce .pozdr. przekonaj sie sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2009 o 20:12, Gość nick napisał:

też miałem takie bóle w twoim wieku, maście mi pomogły

Ja też miałam takie bóle ale idz do lekarza bo tak jak w moim przypadku okazało się po latach, że były to pierwsze objawy ZZSK na które teraz choruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×