Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Proktolog proponuje wycięcie fałdu skórnego wraz z guzkiem odbytniczym i nie szycie rany?


Gość Ania21

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem polega na tym, że mam wygojona szczelinę odbytu, która pozostawiła po sobie fałd skóry na odbycie widoczny i wyglądający nieestetycznie oraz mam także jakiś taki guzek czy hemoroid na zewnątrz i proktolog stwierdził, że to jedynie można wyciąć chirurgicznie, aby odbyt wyglądał bardziej estetycznie. Wyszystko byłoby dobrze gdyby nie to że powiedział mi że nie będzie po wycięciu sszywał nic tylko tak pozostawi tą ranę żeby się wygoiła sama. Jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. Ma się goić około 2 tygodnie. Czy ta rana będzie długo krwawić? Czy Pan spotkał się kiedysśz takim przypadkiem *nieszycia* rany? Czy będę mogła szybko wrócić do szkoły po tym zabiegu (zapomniałam zapytać o to swojego proktologa)? Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh ale ja pytałam że jak to bez szwów? A pan chirurg na to że po zabiegu bEdzie mniej bolało i że jest mniejsze ryzyko zakażenia co brzmi wręcz absurdalnie.No bo jak to otwarta rana jest mniej narażona na zakażenie niż rana zaszyta? Może mi ktoś wytłumaczyć bo ja naprawdę nie wiem. Jakos tak nie mam odwagi pytać o takie szczegóły. A te rany duże nie będą. Jedna tylko troszke wieksza od drugiej. Mają sie goić ok 2 tygodnie i PROSZĘ mi powiedzieć czy z niewielkimi wycięciami fałdu skórnego z odbytu można szybko wrócić do szkoły/pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×