Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Aga z Łodzi

Rokowania po martwiczo-krwotocznym OZT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ela
W dniu 23.02.2010 o 22:09, Gość Beata napisał:

Witam

Mój mąż niestety również dołączył do grona trzustkowiczów.Od 8 dni leży w szpitalu z diagnozą martwiczego zapalenia trzustki.W trzecim dniu crp 500,enzymy trzustkowe w dniu przyjęcia ponad 20 tyś,martwica trzustki 30%,płyn w opłucnej i otrzewnej,tyle wiem. Lekarze mówią że dalej jest stan zagrożenia życia,pomimo że stan kliniczny jest dobry.Mąż przyjmuje posiłki płynne,może jeść biszkopty i chrupki.Perystaltyka jelit ruszyła po ok 3 dniach i teraz ładnie się wyprożnia,nerki ok,tylko oddech czasami spłycony.Dzisiaj miał badania i crp ładnie spada,morfologia ok.Mąż twierdzi że czuje się lepiej,że brzuch troszkę się zmniejszył i jest mniej bolesny.Niepokoją nas jednak skoki temperatur pomimo stosowania antybiotyku.Czy ktoś tak miał? Czy stan w jakim jest moj mąż dobrze rokuje.Zastanawiam się jak było u was,czy odrazu bardzo źle,czy pogorszyło się dopiero z czasem.Będę wdzieczna za każdą odpowiedź. 

Pozdrawiam serdecznie Ela

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ela
W dniu 23.02.2010 o 22:09, Gość Beata napisał:

Przepraszam za ten powielony wpis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 24.09.2008 o 22:39, Gość Aga z Łodzi napisał:

Witam ponownie, niestety 10 września miałam kolejny (drugi) atak. 9 dni w szpitalu. Na wypisie napisano - ostre nawracające zapalenie trzustki. Trzustka (tym razem ogon) znowu *przeciekła* do otrzewnej i opłucnej 😞 Przyczyna w dalszym ciągu nieustalona. Na szczęście po tygodniu ostry stan zapalny ustąpił. Niepokoją mnie zapisy w badaniach dotyczące węzłów chłonnych: USG z 11.09 - *węzły chłonne okołoaortalne niepowiększone* CT z 16.09 - *pojedyncze węzły chłonne zaotrzewnowe i krezkowe do 10x6 mm* Wyczytałam w sieci, że: *węzły znajdujące się głęboko wewnątrz organizmu nie powinny być widoczne w badaniach obrazowych*. Czy to prawda ? Na RTG z 17.09 - *zgrubienia opłucnowe u podstawy płuca lewego* poza płynem w lewej jamie opłucnowej. Czy powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania, które ustalą czy wszystko po OZT wraca do normy (np. płuca) ? Nie jestem hipochondrykiem, ale po tegorocznych *przejściach* wolałabym niczego nie zaniedbać. Pozdrawiam serdecznie Aga

Cześć Ania mam prawdopodobnie pzt jestem z łodzi możemy pogadać mam na imię Daniel mój numer telefonu 515534439 lub imeil danielksb@o2.pl dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi