Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twarda kulka w mosznie


Gość Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie... mieszkam w Holandii. Kulkę taką, wielkości zielonego groszku znalazłem u siebie 8 tygodni temu. Jest twarda, okrąglutka i pływa sobie w mosznie nad/za jądrem. Poszedłem dzisiaj do lekarza. Lekrza stwierdził że kulka, jeśli nie przylego do jądra, ani do ściany moszny jest na 99% torbielą nasieniową i jeśli nie daje żadnych innych objawów nie ma co ruszać. Chyba, że mnie to *martwi* albo przeszkadza to mogą mi zrobić USG. Chłopaki nie zwlekajcie... idźcie do lekarza i sprawdzcie co wam jest zamiast siedzieć na forach i czytać głupoty (sam tak robiłem). Taka wizyta to jeydnie 10 min stresu, więc szkoda tracić dużo więcej czasu na stresowanie się co mi może dolegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cz Panowie, dzisiaj wyczułem u siebie podobną kulkę (0,5-0,8 cm średnicy), która biega po całym jąderku. Wygląda na to, że nie jest w żaden sposób powiązana i przesuwa się swobodnie. Kulka jest twarda i nie boli. Akurat pech chciał, że wykryłem ją przy okazji kamicy nerkowej. Jestem w fazie rodzenia kamyczka. Ból niemiłosierny. To dodatkowo mnie zdenerwowało. Idę dzisiaj do urologa przy tej okazji zapytam co to za guzek. Jutro dam Wa znaka co słychać. P.S. Dzięki Wam trochę się uspokoiłem. Wygląda na to, że nie jestem jedyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rownież wyczułem kulki w mosznie , znajduje sie przy prawej stronie zewnętrznej przy żyłach i chyba minimalnie pobolewa a 2 kulkę widać po lewej stronie prawego jądra idzie kulki przemieszczać ale do pewnego momentu pózniej uciekają jak gdyby były połączone siateczka byłem u lekarza rodzinnego i mam skierowanie do urologa , każdemu mowię żeby sie nie bal i w miarę szybko udał sie do lekarza . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 24 lata i od ponad 3 Miesięcy również zauważyłem taką kulkę lub guzek (trudno stwierdzić) Wole juz nie dotykac i sie nie denerwować. Też się przemieszcza i raz jest wyczuwalna raz nie. Chociaż trochę się uspokoiłem czytając wasze wszystkie komentarze:) ale jednak pujde do lekarza i sam stwierdzi i wam też radzę bo różnie to bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzychu

Witam panowie mam 35 lat, szacuje ze moja kule pierwszy raz zauważyłem w wieku około 25, jak większość prawe jądro. Dosc spora choć nie pamietam jak duża była wtedy teraz wydaje mi sie ze jest troszkę większa, około cm ma teraz. ,nie ściskam nie macam( wiadomo na początku troche sie zdziwiłem i sprawdzałem dość często przez pewien czas co pozwoliło mi stwierdzić ze bardziej nabrzmiała sie robi podczas dość cieplej kompieli typu choćby wanna). Rozsądek mi mówił ze normalką, wiec zapomniałem o niej na ten czas .dzisiaj znów podczas kompieli jakbym ja wyczuł ze jest nabrzmiała wiec tez zaczelem sie zastanawiać całkiem przypadkowo. No i znalazłem to forum. Dodam ze nigdy mnie nie bolała i nie próbowałem ściskać mocniej, po prostu czuje ze jest twarda. Nie mam zamiaru tego dusić zeby nie drażnić miejsca i wciskać sobie w głowę, bo uwierzcie mi w ten sposób naprawdę mozna sobie krzywdę zrobić i nabawić sie czegos poważnego. Szczególnie wystraszonym polecam szybciutko do lekarza!! Ja dopóki jest jak było mniej więcej następne 10 lat poczekam( No czasem moze sprawdzę). Dla mnie wszyscy jesteśmy podobnie stworzeni jedyne co ewentualnie jeszcze moze mi przyjść do głowy to to, ze zostaje nam tak np. po jakimś szczepieniu (ale to tylko moja głowa tak dla siebie jak cos). Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 34 lata, od miesiąca wyczuwalna twarda kulka ok.6-7 mm, prawe jądro - dolna część, przyczepiona do skóry, czasem bardziej widoczna czasem mniej, nie boli gdy się jej nie zaczepia, kilka razy spowodowała ból jądra gdy była za bardzo uciskana np. podczas siedzenia, przy zakładaniu nogi na nogę (wtedy ból promieniujacy na prawe jądro ) Z tego co tu czytam nie jestem pierwszy :) za tydzień mam wizytę u urologa, dam znać żeby kolejne osoby nie musiały się stresować w przyszłości jeśli okaże się że to nic strasznego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 52849264j

-Bez badania się nie stwierdzi co to jest.

Nie wolno się bać tylko to zbadać, ponieważ może być to rak, jednak nie ma po co się martwić, ponieważ wieksza szansa, ze jest to cos czym mozna sie nie przejmowac np. torbiel.

W internernecie sa informacje, ze plodnosc moze byc zachowana nawet z jednym jajkiem. Jednak może być trudniej, wiec nie pij, nie pal, nie przegrzewaj jajec.

Mysle, ze takie cos sie nie zdaza ale w  moim przypadku jest minimalna blizna na mosznie po np. strzykawce. Pamietam tez, kiedys przez kilka dni mialem na mosznie, po tej stronie charakterystyczny miniaturowy bąbel, pewnie po mocno "zakrapianej imprezie", podejzewam nawet kiedy i jesli bym sprawce dopadl, to użył bym za siebie nie ręczył. Jednak trudno... A z tym to poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć panowie.

Ja wczoraj też coś takiego wyczułem (ok. 5-8mm) w dolnej części moszny bliżej lewej strony. Przemieszcza się, nie boli. Ale za to boli mnie lewe jądro od jakiegoś czasu. Zmian żadnych nie zauważyłem. Ale jakikolwiek mocniejszy nacisk bezpośrednio na jądro powoduje ból. Chyba muszę odwiedzić urologa żeby rozwiać swoje wątpliwości. Co do ziarenka rozwialiście moje obawy, ale pozostał ból jądra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć panowie.

Ja wczoraj też coś takiego wyczułem (ok. 5-8mm) w dolnej części moszny bliżej lewej strony. Przemieszcza się, nie boli. Ale za to boli mnie lewe jądro od jakiegoś czasu. Zmian żadnych nie zauważyłem. Ale jakikolwiek mocniejszy nacisk bezpośrednio na jądro powoduje ból. Chyba muszę odwiedzić urologa żeby rozwiać swoje wątpliwości. Co do ziarenka rozwialiście moje obawy, ale pozostał ból jądra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×