Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twarda kulka w mosznie


Gość Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartosik

mam 15 lat i od jakiś 2 dni wyczuwam kuleczkę wielkości groszku w sensie tego zielonego, przestraszyłem się że to jakiś guz , wyczuwam jakieś *kanaliki* i to jest na nich, kulka się nie przemieszcza, ścisnąłem, nie za mocno i nic mnie nie bolało, umieram ze strachu, prosze powiedzcie co może być nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam torbiel wielkosci winogrona nie boli jest dosc twarde i przerazony dowiedzialem sie ze nic to nie przeszkadza w zyciu mezczyzny a poprostu panikujemy zbytecznie ja mam 57 lat jestem po wizycie u urologa bardzo spokojny powiedzial lekarz nic z tym nie robic samo zniknie a jak bedzie to z czasem o tym zapomniec i juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co?!ja też nie dawno zauważyłem tą kulkę-ma kilka milimetrów i jest po lewej stronie.Idealnie pasuje do innych opisów.Myślę,że nie ma co panikować jeżeli nie boli?...nie idę do żadnego lekarza-od dzisiaj o tym zapominam!pstryk!o!już nie pamiętam-pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też to mam od około roku. kiedys byłem u urologa, badał mi jądra i nic nie zauważył a ja zapomniałem o tym wspomnieć. samemu trudno mi jest czasem ową kulkę zlokalizować. ostatnio zacząłem sobie wkręcać, że mam raka lub coś w tym stylu, od tygodnia próbuję umówić się do jakiegoś urologa by w końcu dowiedzieć się czy będę żył*p ale widzę, ze nie jestem jedynym z tym problemem a jeśli piszecie, że macie to od wielu lat to znaczy, że jeszcze trochę życia mi zostąło:). Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 23 lata mam to od jakiś 2-3 lat moze 4. nie boli mnie to ale co jakis czas podczas kompieli wyczuje te ziarenko. kiedys czytalem o tym i pisali ludzie to co tutaj, wiec chyba nie ma co sie martwic skoro tyle ludzi to ma. w kazdym razie, gdy będe mial troche czasu i pieniazkow umowie sie prywatnie do urologa dla pewnosci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie, w przyszlym tygodniu mimo wszystko udaje sie do lekarza, gdyz zaczely temu towarzyszyc objawy bolowe. Mam 28 lat, a kulke (a w zasadzie dwie) wyczuwam od kilku lat. Po wizycie odnajde to forum i przekaze Wam co powiedzial mi lekarz. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość klaudek 3jajko

Siema chłopaki mam to samo koło prawego jądra nie boli ale czuje ,w tym tygodniu idę do lekarza . bałem się że to może jakiś rak ale po waszych wypowiedziach uspokoilem się . co 3 kulki to nie dwie *) napisze co powiedział doktor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis u . Mam mala twarda kulke w mosznie po lewej stronie u dolu blisko krocza. Diagnoza lekarza: na 90% wlokniak, ew.tluszczak, zmiana skorna lagodna, nie polaczona z zadnym narzadem, nic groznego, nie ma co usuwac. Gdyby rosla badz byla bolesna, trzebaby pomyslec o jakims zabiegu. Wpisy na forum uspokoily mnie przed wizyta u lekarza, ale zdecydowanie polecam wam niezwloczna wizyte u urologa, by miec taka pewnosc jak ja mam teraz, nie wyobrazam sobie chodzic z tym i myslec co to jest przez miesiace czy lata. Ja tego samego dnia kiedy to wyczulem, zapisalem sie na wizyte. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam tak samo. Z tym że prawe jądro (nad nim mam tę kulkę, tez raz większa raz mniejsza, połączona z jądrem jakaś żyłą, dość grubą) jest czasem większe a czasem równe lewemu. Jądra nie bolą, wszystko w normie. Poszedłbym do lekarza ale się boje */

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie tak dawno temu też wyczułem u siebie taką kulke bardziej po prawej stronie jąder. nie boli nie rosie tylko sobie jest :D niech sobie będzie nie przeszkadza w życiu seksualnym wiec co sie martwicie :D Pozdrawiam Ludzi z kulką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Mam podobny problem, mala kulka przy prawym jądrze, tylko, ze jak ja lekko sciskam zaczyna mnie ona bolec i nie tylko ona bo zaczyna tez mnie bolec podbrzusze (przez jakas dluzsza chwile) i czuje dziwne pragnienie by sie napic. Nie wiem o co chodzi ale chyba wybiore sie do lekarza by sie przekonac, mam to chyba juz poltora roku, poki co zyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam W tym tygodniu oglądałem FAKTY. Był reportaż o jądrach - że panowie powinni się badać. Tak więc ja wcześniej nie przywiązując dużej wagi do macania (badania) jąder w ciągu życia (24 lata) po reportażu poszedłem i zacząłem się badać. I... Również posiadam takową kulkę koło lewego jądra. Jest miękka i można ją przemieszczać. Dużo o tym myślałem, praktycznie żyje w stresie od paru dni aż w końcu postanowiłem iść do urologa. Jutro wizyta. Napiszę jaka jest diagnoza. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(czyt. wyżej) No tak więc. Tak jak pisałem wyżej dzisiaj byłem u urologa. Nerwy mnie zjadły ale jak się okazało nie było się czym denerwować. Urolog już od samego początku wiedział jak opisałem przypadek w czym tkwi problem. Sprawdził przez USG i o to diagnoza. Ta kulka jest wypełniona wodą. Takie przypadki się pojawiają i nie ma się czym denerwować. Nie przeszkadza to w niczym. Może być większe może być mniejsze. Płodności to też nie zagraża. Jest to możliwe do usunięcia oczywiście operacyjnie. Ale to tylko ode mnie zależy jak się to potoczy. Zdecydowałem na razie to zostawić jeśli w niczym to nie przeszkadza. Za rok myślę że pójdę na kontrolę tak po prostu sprawdzić. Kamień z serca... Jeśli ktoś jeszcze się zastanawia czy iść do urologa odpowiedź prosta - IDŹ. Na pewno będziecie mieli pewność w czym tkwi problem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Również poszedłem do urologa. Mam kulkę ok. 8mm przyczepioną do lewego jądra. Okazalo się że to zwykła torbiel, lekarz nie zalecił nic z tym robić, chyba ze urośnie to rozmiarów które będą powodowały dyskomfort, wtedy się to usuwa. W/g mnie czujesz coś w mosznie? IDŹ DO LEKARZA. Spokój jaki daje diagnoza lekarska - bezcenne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MaikGnabryi10

Huhu , chłopaki wielkie dzięki! Ja już chciałem iść do onkologa! Mówię nie mam szans na przeżycie, ale dzięki wam czuje się wreszcie spokojny! Mam taką średnią kuleczkę! W niczym mi to nie przeszkadza! Czuję się wreszcie pewniejszy! Dzięki i pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co zwlekac, najlepiej isc prosto do urologa, prawdopodobnie na miejscu zrobi USG wtedy się dowieszco dalej. Sam mam torbiel w worku mosznowym, bedzie juz ponad 2 lata, do lekarza chodze raz na rok czasem co pol roku, zazwyczaj konczy sie podaniem leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych , torbiel nie rosnie ani się nie zmniejsza, czasem czuje jak by mi ktos caly czas trzymał palec na jadrze, innym czuje jak delikatnie pobolewa. Ostatnio sam zdecydowalem się żeby to usunąć, lekarz stwierdzil ze zalezy to odemnie, bo nie jest to konieczne, nie nasila się to często i wystarczy od czasu do czasu brac w/w tabletki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×