Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twarda kulka w mosznie


Gość Piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrek

Witam. Ostatnio zauwazylem ze w mojej mosznie (w okolicach prawego jadra) jest twarda kulka wielkości ziarnka grochu. Kulka ta nie jest powiązana ani nie przylega do moszny. Zgrubienie to można przesuwać (raz jest wyczuwalne a raz nie) i nie jest bolesne. Co to moze byc? Czy jest to cos groznego? Z gory dziekuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

To może być struktura wychodząca z powrózka nasiennego np. zwłókniały żylak, poszerzony nasieniowód lub zagięty, drobna torbiel jądra lub najądrza. Myślę, że nic groźnego, ale trudno określić co to jest bez badania. Jeśli masz wątpliwości skontaktuj się z urologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Autor1988

Przyłączam się do prośby o odpowiedź... Mam niewielką, kulkę (max 1,5 mm średnicy) w prawej części moszny, idealnie pasuje do opisu kolegi wyżej... Mam ją od dawna (może nawet od urodzenia), a zauważyłem ją mając 14 - 15 lat (dziś mam 21). Od tamtej pory nic się nie zmieniła, nie boli, ani nic z tych rzeczy... jest to po prostu niewielka kulka nad prawym jądrem, powiązana tak jakby z nasieniowodem za pomocą jakiejś błonki... ciężko niekiedy nawet wyłapać ją pod palcami... Proszę o odpowiedź co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek28

Ja również mam takie ziarenko, twarde, luźno przemieszczające się. Ciężko jest je *złapać* więc wydaje mi się że raczej ciężko to będzie zbadać, dlatego liczę na odpowiedź specjalisty cóż to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze i ja mam takie cos... bylem u lekarza (urologa) ktory powiedzial ze to nic takiego. Swobodnie przemieszczajaca sie kulka mogla powstac na skutek jakiegos urazu mechanicznego- jakis kawalek czegos sie odszczepilo i tak sobie po prostu plywa,tak mi powiedzial. Mozna to usunac chirurgicznie i juz. Ale czasami sie tym martwie. Zbieram sie w sobie zeby udac sie jeszcze raz do innego lekarza. Ale to tak przy okazji jak znajde czas i checi:) pozdrawiam *zmarwionych*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam taki problem jak wy!!Otóż koło prawego jądra jest jeszcze jakaś kulka lecz nie jest ona z nim połączona!!Jest dużo mniejsza od jądra!!Jakieś 8mm średnicy!!Trochę się tym martwię.Niewiem co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ah ta kulka

panowie szukam czegos na necie o tym ale troszke lipa , ja tem mam w srodku jakas malutka kuleczka , nie boli , przemieszcza sie jakby , skoro tak wielu z nas to ma to chyba nie kipniemy .... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapewne implant, który wszczepili nam *obcy* abyśmy spłodzili *kosmicznych* potomków. No dobra taki żarcik na rozluźnienie ale nic nie wiadomo. Ja tez mam takie coś to może być zgrubienie nasieniowodu(to tylko moja spekulacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!Mam taki sam problem jak wy tyle że moja kulka nie jest aż tak mała ma jakieś 6-7mm i jest położona koło lewego jądra ale nie jest z nim połączona.Idzie nią przemiaszczac.Od czasu do czasu nawet boli.Nie myślałem że problem ten dotyczy tylu z was!!Myślę że chyba skoro częśc osób to ma to chyba nie jest tak źle!Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój problem polega na tym, że strasznie bolą mnie jądra, wydaje mi się że mi napuchły. Mam brak popędu seksualnego, ale to chyba z tego powodu. W momencie wzwodu, któy ciężko było osiągnać zauważyłem, że nie jest juz takiej samej wielkosci jak poprzednio. Nie wiem, może to cos z nerwami.... Proszę o odpowiedź....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rozek 16 lat

mam taki problem jak wy. bylem w szpitalu na usg i powiedzieli mi ze to torbiel. i konieczna jest operacja. trzeba to usunac zeby nie uganiatalo jadra. nie wstydzcie sie powiedziec rodzicom i isc z tym do lekarza, nie warto. najgorsze jest to ze po operacji nie moge przez rok cwiczyc i uprawiac sportu. jest to dla mnie jak kalectwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja też mam coś takiego, taka kuleczka kilku mm, która pływa sobie po prawej stronie moszny i nie przylega do jądra. Czasami ją wyczuwam, czasami nie. Nie mam pojęcia co to może być, ale mam nadzieję, że to nic groźnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez to mam odkad pamietam. Zyje i to calkiem dobrze do dzisiaj z tym.Mam 35 lat. Nigdy nie bylem z tym u lekarza,moze i lepiej bo zaraz by kombinowali na rozne sposoby. Kobiety jak u mnie to wyczuwały, to mowilem odruchowo, ze to nasieniowod. Moze taka jest prawda?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to mam. Taka twarda kulka, jest połączona do jadra jakimś kanalikiem. W sumie mam wrażenie ze ta kulka robi się coraz większa. I to jest problem. Chyba bez zabiegu się nie obejdzie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na moje oko, to nic groźnego.Mam taką kuleczkę od dłuższego czasu i mam 34 lata. Po prostu jest, czasem jest wyczuwalna, a czasem nie. Nie boli, nie przeszkadza, nie rośnie.Przy tym ważne jest, aby jądra były gładkie, spoiste, równe i nie bolesne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, że wszyscy mają tą kuleczkę po prawej stronie. Ja podobnie. troche się zaniepokoiłem, mam to od 3 dni, myślałem że to pryszcz, wiec probowalem wyciskac, ale bezskutecznie. w sumie teraz jest wielkosci ziarenka grochu i nei boli, przypomina troche jęczmień na oku. tyle że nie na oku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×