Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wątroba powiększona z hypodensyjnym ogniskiem


Gość Angelika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Angelika

Mam 35 lat i od dwóch miesięcy odczuwam ucisk w prawym boku (tzn. pod prawym żebrem). Wyniki biochemi - Glukoza 81mg, Próba tymolowa 1,7, Biluribina całk. 1,24, Aspat 33, Alat 80. Zostałam skierowana na wykonanie TK, którego wynik brzmi: *Wątroba powiększona, w segmencie VI po dożylnym podaniu środka cieniującego uwidoczniło się drobne hypodensyjne ognisko o średnicy 6mm - obraz niejasny, wymaga kontroli w usg i ew. kontroli w TK za 3-4 m-ce. Poza tym wątroba jednorodna. Drogi żółciowe, trzustka, nadnercza, nerki, śledziona i przestrzeń zaotrzewnowa bez zmian. Nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych w zakresie objętym badaniem.* Biorę Essentiale Forte 3x 2tabl. Nie mam apetytu, mam nudności. Wizytę u hepatologa mam dopiero na koniec marca, bardzo proszę o wyjaśnienie o co chodzi z tą moją wątrobą, bo bardzo mnie to niepokoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Zmiana w wątrobie jest bardzo niewielka, na dodatek hipodensyjna co może sugerować małą torbiel czyli niegroźną strukturę zwyrodnieniową. Aktywność ALAT-u nie jest także zbytnio podniesiona, wskazuje na niewielkie uszkodzenie miąższu wątroby (nawet można powiedzieć tylko podrażnienie). Brak apetytu i nudności mogą też być związane z patologią górnego odcinka przewodu pokarmowego. Dlatego może warto byłoby jeszcze wykonać gastroskopię. Oczywiście według zaleceń z TK jeszcze trzeba wykonać USG jamy brzusznej i zastanowić się nad ewentualną kontrolną tomografią. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×