Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w okolicy kości ogonowej


Gość REMI

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem od paru tygodni, zaczęło się od tego, że zaczął mnie swędzić odbyt. Podmywałem się trzy razy w ciągu dnia swędzenie zanikało, bo zacząłem zażywać tabletki DIOSMINEX po jednej tabletce dziennie. Rano i wieczorem używałem czopków przez pięć dni PROCTO-GLYVENOL tabletki i czopki przepisał mi Lekarz w Ośrodku Zdrowia. Po zakończeniu zażywania tych tabletek i czopków było dobrze. Teraz ból w okolicy KOSĆI ogonowej powrócił. Ból mogę opisać w ten sposób, że jest on punktowy i pulsacyjny i jest coraz bardziej dokuczliwy, powróciło też swędzenie i pieczenie między odbytem a kością ogonową. CO TO MOŻE BYĆ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Pieczenie i świąd odbytu a ból okolicy kości ogonowej mogą być dwoma niezależnymi chorobami. Ból okolicy kości ogonowej może być związany ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa, więc radziłbym wykonać celem diagnostyki tych dolegliwości RTG odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Pieczenie i świąd odbytu zapewne jest związany ze stanem zapalnym żylaków odbytu. Jest to choroba, która często nawraca dlatego okresowo trzeba zastosować leczenie jakie np. stosował Pan poprzednio (radzę także w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem, bo czasami konieczne jest leczenie operacyjne). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztof

Boli mnie od dwóch dni końcówka kości ogonowej. Jak dotknę się w tym punkcie to boli mnie najbardziej,ale przy siadaniu czy wstawaniu,ogólnie jakimkolwiek ruchu ból jest nie do znieśienia. Czy ma to jakieś powiązanie z długim nieprawidłowym siedzeniem? Wcześniej nie miałem nigdy takich dolegliwości. Też nie udeżyłem się w to miejce,więc nie rozumiem... Mógłbym prosić o jakieś wskazówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dłuższego czasu odczuwam ból w okolicy odbytu/ kości ogonowej przy siadaniu. NIe był to nigdy ból paraliżujący ale stało się to uciążliwe. Jakiś miesiąc temu zaczęłam ćwiczyć brzuszki i objawy się nasiliły, ból zaczął pojawiać się nawet podczas stania czy chodzenia. Od tygodnia doszedł do tego ból w okolicy lędźwi. Wynik z rtg kręgosłupa wykazał pogłębioną lordozę i lekkkie przesunięcie kręgu. Lekarz nie zareagował zbytnio więc sądze ze nie jest najgorzej. Dostałam skierowanie do poradni chirirgicznej i neurologicznej. Zarejestrowałąm się na PAŹDZIERNIK. Tymczasem ból się nasila, do tego pojawiają sie napadowe bóle głowy, nudności uczuci drętwienia w nogach, pośladkach krzyżach przy przybraniu pozycji typu siedzenie czy stanie bez ruchy. W ramach leczenia dostałąm recepte na ketonal po którym boli mnie głowa a zadne bóle nie ustępują. Co to moze być????????? Dodatkowo jakby tego było mało mam okropne wzdęcia i bóle złołądka choć nie wiem czy można to powiązać, zastanawiam się czy to nie na tle nerwowym. Nie wiem czy zanim udam sie do specjalisty czy nie warto zrobić dodatkowo jeszcze rtg kości ogonowej bo jest ona bolesna podczas dotyku. Dodam ze nie miałąm urazów mechanicznych, 3 lata temu rodziłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odczuwam silny ból po obu stronach kości ogonowej i ogólnie dolnej części kręgosłupa. Boli niezależnie od tego czy stoję, siedzę, czy dotykam tych miejsc czy nie. Jest to na tyle uciążliwe, że ból budzi mnie w nocy co pół godziny. Oprócz tego mam wrażenie, że ból przechodzi na nogi, bolą mnie zwłaszcza łydki. Niepokoi mnie, że ból pojawił się niespodziewanie z dnia na dzień. Nie miałam żadnych urazów, nie wydarzyło się nic z czym mogłabym połączyć pojawienie się bólu. Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie boli od półtora miesiąca kość ogonowa i zaczyna promieniować na prawą nogę. Zrobiłam Wszystkie możliwe badania, zdjęcia rtg- wszystko ok, kolonoskopia-ok, ortopeda-ok, chirurg-ok, nie mam już pomysłu, lekarze rozkładają ręce. Obecnie od 3 dni jestem na silnych zastrzykach przeciwbólowych, od ketonalu wysiada mi żołądek. Nie mogę siedzieć , stać a kichnięcie i kaszel doprowadza mnie do łez. Nigdy nie chorowałam, nie przypominam sobie również żebym uderzyła się w okolice kości ogonowej. Jutro idę jeszcze do ginekologa, chociaż rodziłam kilka miesięcy temu przez cesarkę i po porodzie było wszystko w porządku. Proszę o jakieś rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się złamał ogon i krzywo zrósł, zrósł się w pozycji siedzącej.. i teraz mi się nie mieszczą rzeczy np przy erekcji bo wiecie to puchnie wtedy ból non stop na potwierdzenie mam mri i tc kto mi to usunie? gdzie to wyciąć? najlepiej endoskopowo żeby mi wszystkich mięśni nie cieli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to jeszcze nic mnie boli wszystko ,kregoslup, kosc ogonowa jestem po 2 operacjach bioder ,mam rwe kulszowa uszkodzone nerwy w prawej rece cala w nocy dretwieje ,ale zyje i to jest najwazniesze ciesze sie wnukami i mam dla kogo cierpiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilku dni mam zaczerwienienie nad koscia ogonowa i mnie to piecze mialam to jaz okolo 2 uch miesiecy temu i znowu sie nawrocilo mam 50 lat ale zauwazylam u mego syna to samo nie wiem czy czasem on mnie nie zarazil on ma 24 lata ale na to wyglada moze przez wycieranie sie recznikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej rubio

Od 4 dni czuje ból w okolicy kości ogon. dyskomfort polega na bolu podczas siadania w domu w autobusie pracy (na szczęście stojąca) schylaniu sie i wykonywaniu prostych prac domowych (male dziecko) Myslalem że jak przykleje plaster rozg. to mi przejdzie piekło jak cholera dalem rade ale ból nie minął . Na drugi dzien ta sama sytuacja plaster i lipa bo boli .Na trzeci dzień w aptece kupuje maść veral z polecenia mgr. przeciwbólowa podobno smaruje czekam i nic smaruje dalej czekam nic . Nie wiem czy z głupoty może desperacji na noc smaruje miejsce maścią i przyklejam plaster rozg.piecze jak sto skur....ale trzymam dalej bo może wiecie sami..... Rano ból lekko ustąpił nie przyglądałem się na tylek poszedlem do pracy Wieczorem w lustrze zobaczyłem dziwny napuchnięty odcinek coś jak jakby 2 cm zgrubienie w dotyku twarde i nabrzmiałe z lekką obawą postanowilem sie udać do lekarza (rano) więc jeszcze wieczorem posmarowałem wzgórek maścią przy dotknięciu pękło wszystko wylała się śmierdząca jak nie wiem co ropa BÓL ustąpił (nawet fajne uczucie) ale po wyciśnięciu wzgórek powrócił a wraz z nim po naciśnięciu leci śmierdząca jak nie wiem co .... i teraz sie naprawde boje bo różne opinie tu czytałem Jak wróce od lekarza napisze jaka przypadłość mnie dopadła cholerna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam złamaną kość ogonową, na zdjęciach robionych w prawie rocznych odstepach widac ze nie ma ani deka zrostu Jeden z lekarzy zalecil usiniecie tego kawałka. Kośc nie pozwala mi na normalne funkcjonowanie, od dwoch miesiecy bardzo boli, siedzenie nie wchodzi w gre jak i lezenie na plecach, Czy taka operacja jest powazna i moze ktos orientuje sie gdzie w Polsce je wykonują, bo tu gdzie mieszkam tego nie robią...Będę wdzięczna za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel 30lat

Mam ten sam problem. Od wczoraj, z dnia na dzień, zaczęła boleć mnie kość ogonowa, dokładnie sam jej koniuszek. Gdy siadam, wstaję, leżę, kaszlnę ból nasila się */ Dodam, że mam pogłębioną lordozę lędźwiową i ogólnie cały kręgosłup zaczyna mi się sypać. Zapewne boląca kość ogonowa to następny symptom patologi kręgosłupa. W czwartek (nas. tydz.) idę do lekarza PK, a później wędrówka po specjalistach i jak znam życie wyląduje na rehabilitacji. Pomoże na jakiś czas, aż znów kręgosłup da się we znaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dziadek i tata na takie bóle stosowali rezonator biofotonowy i bóle przeszły po dwóch miesiącach. u nas w rodzinie nie ufa się lekom farmakologicznym bo szkodzą mimo wszystko , dlatego jesteśmy zwolennikami naturalnych i bezpiecznych metod leczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magda, Białystok

Hej. Mnie kość ogonowa boli od mniej więcej, żeby nie skłamać, 9 lat, a mam obecnie 20. To się pojawiło z dnia na dzień, co raz mocniej i mocniej bolało. Chodziłam do ortopedów. Jeden mi nawet powiedział, że może jak będę w ciąży to się wyprostuje-samo. Inny mówił, że od razu dałby *pod nóż* i już. *D Z bólem chcąc nie chcąc musiałam się pogodzić. Byłam ostatnio u jednego starszego ortopedy i oprócz RTG zlecił też TK, w styczniu się zapisałam, ah... te nasze szpitale. :) JOLU, mówiłaś że Ci ją usunęli, powiedz coś o tym, bo tez o tym myślałam, ale szczerze to trochę się boje heh... to kosztuje, czy jest jakieś groźne, jak to się odbywa, a może gdzieś trzeba wyjechać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani potrzebuje pomocy. mam 25 lat a nie mam jak sie zglosic do lekarza bo mieszkam w Angli w Maidstone mam ubeezpieczenie ale nie wiem co I jak nie znam jezyka a moj chlopak na tyg pracuje po 12h od wczoraz z samego rana obudzil mnie bol myslalam ze to boli kosc ogonowa tak bolalo ze nie moglam spac siedziec. laedwo lezalam na boku alee I to juz zaczelo sprawiac bol biodra ogrzewalam to miejsce termoforem moj chlopak po pracy dal mi nimesil jest to lek przeciw bolowo-przeciw zapalny po pewnym czasie zlagodzilo bol i dotykajac kosc ogonowa czyczolam obok z prawej strony guzek jest dosc duzy podobny wielkosciowo do maliny (przepraszam za porownanie) I jest twardy strasznie boli dzis mam kolejna noc nieprzespana z powodu tak silnego bolu..nie wiem co robic co to moze byc? dlaczego tak nagle pojawil sie tak silny bol?nie czolam wczewsniej zeby tam cos bylo..mam nadzieje ze to nie nowotwor bo poltorej roku temu wycieli mi dwa guzy z obu piersi..boje sie co robic?moze mi ktos pomoc? z gory dziekuje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka ot tak

RTG kręgosłupa i to koniecznie moze jakas przepuklina moze inny guzek trudno powiedziec ale badania musisz niestety wykonac bo samo nagrzewanie moze nie pomoc a moze zaszkodzic mnie łapały bóle kregoslupa wlasnie przy kosci ogonowej i dretwienie nog az takie skurcze ze nie moglam sie ruszyc i okazalo sie ze to skrzywienie kregoslupa i ucisk na nerwy, ale widzisz ja guzka nie mialam, wiec to nie musi byc to, co ja mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki bul przy ucisku końca kości ogonowej czuję jakaś narośl na końcu i przy mocniejszym ucisku wydziela się jak by ropa śmierdząca czy coś nie wie co to może mi ktoś poradzić co to może być i czy to jest grozne ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze od kilku dni bardzo dokucza mi guzek obok kości ogonowej, na pośladku. Nie wiem co mam robić, najpierw nic nie miałam, a po 2 dniach ból zaczoł się nasilać a spuchnięcie podskórne urosło do wielkości orzecha laskowego. Proszę o odpowiedź. ps* przed rozpoczęciem objawow upadlem na ziemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×