Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Stanu pooperacyjny usunięcia woreczka żółciowego, wyrostka robaczkowego i skratu jelita cienkiego


Gość Izabela z Brodnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Izabela z Brodnicy

Mój mąż trzy doby temu trafił do szpitala z bardzo silnym bólem brzucha. Decyzja była natychmiastowa, operacja. Mężowi usunieto pęcherzyk żółciowy, wyrostek robaczkowy i stwierdzono skręt jelita cienkiego, odkryto w nim zrosty. Mąż ma 48 lat i cieszy się ogólnie dobrym stanem zdrowia. Jednak w drugiej dobie jego brzych stał się twardy i wzdęty, zaczęła go męczyć czkawka i gwałtowne wymioty żółcią ( w bardzo dużej ilości). Mąż jest osłabiony i ma gorączkę 38stopni. Czkawka męczy go już drugi dzień, próbował oddać stolec ale nie może i bardzo mało moczu chociaż już pije płyny. Lekarze enigmatycznie twierdzą, że jest to możliwy stan po operacji ale ja jestem pełna obaw. Widzę jak mąż jest bardzo osłabiony i zrezygnowany . Bardzo proszę o wyjaśnienie istniejącego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga doba po operacji (bardzo ciężkiej) to bardzo wczesny okres. Często po takich operacja dochodzi do porażenia jelit spowodowanego środkami znieczulającymi oraz przebytymi manipulacjami w obrębie jamy brzusznej. Właśnie z powodu porażenia jelit występują wymioty, brak wypróżnień oraz pewnego stopnia odwodnienie. Powoli perystaltyka powinna powracać i stan kliniczny męża poprawi się. Wszystko to powinno powrócić do normy w przeciągu 2-3 następnych dób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×