Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zaostrzony zespół korzeniowy odc. L-S kręgosłupa


Gość Cezary

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoznanie: zaostrzony zespół korzeniowy odc. L-S kręgosłupa. Dyskopatia odc. l2,l3,l4,l5 s1 z uciśnięciem struktur wewnątrzkanałowych, L1/L2 - niewielkie uwypuklenia pierścienia włóknistego krążka bez istotnych ucisków na worekoponowy. L3/L4 - dehytratacja oraz uogólniona asymetryczna bardziej na strone prawą protruzja krążka mk z uciskiem na worek oponowy i obustronnym ograń. światła otworów mk. Cechy tylnego pęknięcia pierścienia włóknistego. Wymiar strzałkowy kanału ok.13mm. Zmiany zwyrodnieniowe stawów mk. L4/L5-dehydratacja i obniżenie krążka. Znaczna portruzja tarczy mk z niewielkim tylnym pęknięciem pierścienia i podwięzadłową przepukliną, ucisk na worek oponowy kanał strzałkowy ok.11mm. L5S1 po operacji 5lat temu. Dehytratacja, obniżenie krążka zaostrzenie kostne trzonów k. wraz z portruzją na stronę prawą i nawrotowa przepuklina prawostronna ucisk na worek oponowy i korzeń prawego nerwa. Dyskogenna i kostna stenoza otworów międzykręgowych, kanał kręgowy w wymiarze strzałkowym 12mm. Niewielkie zmiany bliznowate powodują ograniczenie lewego zachyłka. Ostatnie dwa tygodnie spędziłem w szpitalu i ból lewej nogi minął. Obecnie nie mam żadnych dolegliwości może czasem czuje mrowienie w lewej nodze i delikatny ból w pośladkach. Mój lekarz prowadzący neurolog nie wie co dalej ze mną począć mówił o operacji oraz żebym udał się do poradni ortopedycznej. Po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Rzeczywiście opisane zmiany mogą się już kwalifikować do leczenia operacyjnego. Jednak bardziej radziłbym z tym problemem skonsultować się z neurochirurgiem niż ortopedą. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosze odpowiedziec czy jest to sygnał zebym zwolniła tempo, stwierdzono u mnie pęknięcia piercieni L3-L4 na wysokosci lewego I NA POZIOMIE PRAWEGO OTWORU L4-L5 . NA POZIOMIE L5-S1 PĘKNIĘCIEPRAWOBOCZNE PIERŚCIENIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę odpowiedzieć czy powinnam iść na operację.Stwierdzono u mnie zwyrodnieniowe obniżenie sygnału krążków międzykręgowych L4/5 i L5/S1 w obrazie T2- zależnym.Centralna wupuklina krążka międzykręgowego L5/S1 uciskająca worek oponowy,zwężająca lewy zachyłek boczny z uciskiem korzenia nerwowego.Teraz czuję bardzo ciężki ból biorę zastrzyki Movalis 15 mg.Jeżeli ktoś był już operowany na tą dolegliwość to proszę o kontakt. Jak to zrobić gdzie i jak potem dochodzi się do formy. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Justyna :)

Witam :) Jestem studentką III roku fizjoterapii. Bardzo proszę o wypełnienie ankiety ponieważ jest mi ona bardzo potrzebna do pracy licencjackiej. Proszę o szczere odpowiedzi. Pozdrawiam Oto Adres strony z ankietą http://www.ankietka.pl/ankieta/54119/ocena-wplywu-masazu-klasycznego-na-leczenie-zespolow-korzeniowych-kregoslupa-ledzwiowego.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc bylam 2 razy operowana na ledzwie l5/s1 ju nie mam dysk sam mi wypadl ucis byl na lewa noge az do kostki okropny lezalam17 dni w szpitalu po 7 dniach bol byl nie dozniesienia operowali drugi raz bylo lepiej powiekszali otwory w kregoslupie dla rrzenia bo byl spuchniety jestem4 miesiace po operacji i kolejny r m odebralam z wynikami zlymi w poniedzialek jade do neurochirurga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×