Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przeskakiwanie i strzelanie w stawie mostkowo-obojczykowym


Gość stan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 17 lat i od paru lat(trudno mi określić dokładnie ile) coś przeskakuje mi w stawie mostkowo-obojczykowym(prawym) podczas ruchu obrotowego barku i ruchu przód-tył. Towarzyszy przy tym charakterystyczny dźwięk strzelania, nie odczuwam przy tym żadnego bólu. Od 4 miesięcy ze względu na kontuzję kolana nie uprawiam żadnego sportu wiec raczej nie może być to spowodowane obciążeniem stawu. Wydaje mi się że prawy obojczyk jest trochę bardziej wystający niż lewy. W związku z tym mam dwa pytania. Co to może być i czy należy zwrócić się do lekarza z tym problemem. Jak już wspominalem nie odczuwanim bólu wiec nie wiem czy jest sena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mar Jan

Cześć kolego. Odkopuje temat 😎Mam podobny problem z barkiem, uczucie przeskakiwania i strzelania po stronie mostka przy próbie opuszczenia lekko barku. Dodatkowo jakby obojczyk trochę bardziej odstawał przy stawie mostkowo- obojczykowym. 

Przypadek ten sam woec pytanie czy rozwiązałeś swój problem, a jeśli tak to jak i co to było. Pozdrawiam  Marcin 32 lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W obu Państwa przypadkach zachęcałbym do wizyty u fizjoterapeuty. Na podstawie wywiadu oraz badania będzie miał możliwość postawienia hipotezy problemu.

Niestabilność stawu mostkowo - obojczykowego może wynikać m.in. z nieprawidłowego ustawienia łopatki, klatki piersiowej (przede wszystkim I żebra) - to tylko kilka najczęstszych możliwości.

Dokładne określenie państwa problemu pozostawiłbym fizjoterapeucie.

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2020 o 20:35, Łukasz_Synergia_Chorzów napisał:

 

Taka niestabilność może być również wynikiem uszkodzenia krążka wewnątrzstawowego lub po prostu luźnych więzadeł i torebki stawowej wokół stawu. U mnie objawy się zmniejszyły po dostawowej i okołostawowej proloterapii roztworem dekstrozy. Odnośnie uszkodzeń krążka polecam artykuł: https://www.wjgnet.com/2218-5836/full/v8/i7/536.htm

Niestety niewielu lekarzy jest w stanie pomóc w przypadku SMO. Albo wysyłają od razu na operację albo nie wiedząc co począć bagatelizują problem. Niestety bagatelizowanie przeskakiwania, luzu w tym stawie może doprowadzić (z wielkim prawdopodobieństwem) do dalszego uszkodzenia SMO a dalej luzów i yszkodzeń w stawie barkowo obojczykowym. Więzadła wokół tego stawu uważane są za bardzo silne i rzadko ulegające atraumatycznym kontuzjom. Na forach jest jednak sporo ludzi szukających pomocy w tej sprawie. Ja sama jestem taką osobą i od roku walczę z tą dołującą przypadłością.

 

Edytowane przez agnieszkasojka82@gmail.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×