Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obrzęknięta ślinianka podżuchwowa czy węzły chłonne?


Gość IZA

Rekomendowane odpowiedzi

Od około 1,5 roku odczuwałam ból w okolicy ucha i prawej strony pod żuchwą. Po kilku terapiach antybiotykowych prowadzonych przez laryngologa udałam się na USG - jeden lekarz uważa, że ślinianka podżuchwowa jest obrzęknięta, normoechogeniczna (USG - XI/2008); drugi (USG - 23-02-2009) - że mam wnęki 8-11 mm w węzłach chłonnych, ale nie stwierdza obrzęku; ból uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie - jeden lekarz, że będzie wycinał, drugi, że to stan zapalny - wykluczono jednak stan zapalny od zęba - czy lepiej jest wyciąć śliniankę nie czekając na rozwój sytuacji, czy można wykonać jakieś (najlepiej bezinwazyjne) badania, które sprecyzują przyczynę dolegliwości. Największy ból odczuwam w nocy, szczególnie w pozycji leżącej i po wypiciu czegoś zimnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

O dalszym postępowaniu powinien zadecydować laryngolog. Trudno mi cokolwiek doradzać, gdyż zajmuję się chirurgią ogólną i to jest moja domena, a nie laryngologia. Z opisywanego ostatniego badania USG wynika, że ma Pani powiększone węzły chłonne, być może na podłożu zapalnym. Może warto włączyć jakąś antybiotykoterapię. Jeśli to nie pomoże może wyniknąć konieczność pobrania otwartego węzła chłonnego i poddania go badaniu histopatologicznemu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio byłam chora, podobno jakis wirusek, doktor przepisał mi lek homeopatyczny - engystol. Gdy byłam u niego zaczęłam wyczuwac że coś mnie boli pod żuchwą, jednak on stwierdził, że nic nie jest powiększone, ucho takżw w porządku. Teraz, po tygodniu czasu, czuję jakbym była czegoś * za dużo* za żuchwą, a w okolicy ucha. Do tego, w momencie gdy znajde się na szkolnym korytarzu, to czuję ze tak głośne dźwięki źle wpływają na moje ucho. Czy to mogą być powiększone węzły, czy coś z uchem, błoną bębenkowa. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też do tego właśnie jeszcze bolące krosty twarde duże i czerwone na calej brodzie i początkowo to ucho prawe bolało i myślałam żew nocy mnie przewialo i mam zimno mmożeto wirus sświnki ospy półpasiec herpes simplex albo alergia lub cos nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×