Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Laparoskopowe usunięcie pęcherzyka żółciowego a zaleganie treści żółciowej w żołądku


Gość kasiula

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 25 lat i miesiąc temu miałam usunięty laparoskopowo pęcherzyk żółciowy mimo że już go nie ma to odczuwam bóle w różnych częściach brzucha najczęściej nad pępkiem i pośrodku. Byłam 3 tygodnie po zabiegu na USG i wyszło że nie mam płynu w jamie otrzewnej oraz narządy jamy brzusznej bez istotnych zmian ale USG przed zabiegiem wykazało naczyniaka na wątrobie o wielkości 8mm ale lekarz powiedział, że mam się tym nie przejmować. Dziś byłam na gastroskopii, ponieważ lekarz stwierdził, że te bóle brzucha to pewnie żołądek a już od ponad roku mnie bolał często po jedzeniu oprócz tego ciągle zgagi i wzdęcia. Po badaniu okazało się, że mam żółć w żołądku oraz błona śluzowa trzonu i części przedodźwiernikowej przekrwiona i obrzęknięta oraz błona śluzowa opuszki dwunastnicy przekrwiona. Lekarz kazał mi używać przez 3 miesiące Panzol oraz przez miesiąc Metoclopramidum. W związku z tym moje pytanie czy ta żółć już zawsze będzie w moim żoładku i co tak naprawde może powodować te bóle brzucha czy to związane jest wszystko z tą żółcią, czy te dolegliwości ustaną? Pozdrawiam i proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Dolegliwości powinny ustąpić po zastosowaniu leków. Żółć na skutek zarzucania z dwunastnicy do żołądka powoduje zapalenie głównie błony śluzowej żołądka. Leki powinny spowodować wycofanie się dolegliwości jednak okresowo mogą one nawracać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×