Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wydobywający się śluz z odbytu u dziecka


Gość Małgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata

U mojego 3 i pół rocznego synka od trzech miesięcy pojawił sie problem z wypróżnianiem. Co pare dni pojawia sie i sam znika. Mianowicie, co pare dni z odbytu dziecka przy wypróznianiu wylatuje z odbytu dziecka śluz spieniony. Czasami z drobinkami kału, ale często sam. Często dziecko tokontroluje, ale bywa tez, ze po prostu ma mokrą bieliznę. Przy takim wypróżnianiu często występują dość mocne gazy i bulgotanie w brzuszku. Po 2-3 dniach to samo mija, a po kilku dniach samo sie pojawia. Najpierw myślałam, ze to alergia na pewno tak sie działo jak zjadł owoce cytrusowe. Wykluczylismy to z diety, ale wszystko znowu powróciło. Dziecko miało badany kał na pasożyty tez nic nie wykryto. Pediatra mam wrażenie, ze za bardzo nie wie, co robic. Ja sama tez nie wiem, jaka może byc przyczyna tych problemów i gdzie sie z tym problemem udac, do jakiego lekarza? Ewentualnie, jakie badania wykonać dziecku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Trudno rzeczywiście określić, jaka może być przyczyna tych dolegliwości. Możliwe, ze w błonie śluzowej jelita grubego występuje jakiś stan zapalny o problematycznej przyczynie. Najlepiej byłoby w tej sprawie skonsultować się z gastroenterologiem dziecięcym. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas śluz, nieregularne kopki, zaraz po jedzeniu, czasem gęste czasem bieguna, burczenie w brzuchu szczególnie rano, pienisty śluz a nawet jego duze ilości na majteczkach....... jutro do lekarza bo trwa to 3 tyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość atinka111

Jak wyleczyłyścię candidię? objawy sugerują pasożyty mimo ,ze w kale nic nie wyszło, zazwyczaj nie wychodzi , trzebaby było robić badania każdego dnia przez miesiąc, mi nie wyszło a byłam zarobaczona , polecam biorezonans, to wykryło mi robaki (były faktycznie) i candidie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn też się męczył po kolei wykluczaliśmy produkty z diety, zbadaliśmy kał na krew i robale było ok. Coś mnie tknęło. Okazało się że moje dziecko nie wstrzymuje kupę w przedszkolu bo kiedyś sobie zyczajnie nie poradził. W domu przeprwadziliśmy trening czystości zaopatrzyłam dziecko w przedszkolu w papier nawilżony i dwóch tygodni spokój. Odpókać. Ograniczyliśmy trochę słodycze do jednego dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam można powiedzieć podobny problem moje dziecko po urodzeniu 35 tygodniu ciąży przez 24 godziny nie zrobił sam smółki została ona wywołana rurką w szpitalu po wyjściu zaczęłam się interesować nie załatwianiem sie mojego dziecka samemu tylko po czopkach glicerynowych albo rurce vidi.. Wręcz znależliśmy sie na odziale gastroentynologi w centrum zdrowia dziecka niestety nic z tym nie zriobiono tam zrobiono nam biopsje odbytu,manometrie i nic nie wyszlo. Syn po miesiacu czasu okropnie zacząl przeć lecz lekarz nasza pomogła i okazało sie że nie toleruje laktozy wiec oczywiście przeszłam ja na diete i mały na mleko nutramigen lgg.. Ale problem załatwiania jest cały czas ma teraz skonczone 5 miesiecy i dalej jest to samo wprowadziłam mu jabłko,śliwke suszoną,marchewke,ziemniaka,buraka niestety niema poprawy wrecz przy kazdym załatwianiu pokazue sie śluz przezroczysty czy to co świadczy o jeszcze jakieś chorobie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×