Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zastrzyki z komórkami macierzystymi


Gość ZOFIA

Rekomendowane odpowiedzi

Komórki macierzyste są wykorzystywane w chorobie zwyrodnieniowej stawów. Pojawiła się nowa terapia - LIPOGEMS. Choroba zwyrodnieniowa dotyka dzisiaj coraz młodszych ludzi, co jest związane z wieloma urazowymi uszkodzeniami stawu. U młodszych pacjentów, jak też i sta-rszych podawanie komórek macierzystych może stać się alternatywą dla zastosowania endoprotez stawu lub może opóźnić konieczność wykonania zabiegu operacyjnego. Czy endoproteza to jedyne rozwiązanie dla pacjentów cierpiących na zmiany zwyrodnieniowe stawów? Okazuje się, że nie, bo pojawiła się nowa terapia wykorzystująca komórki macierzyste podawane dostawowo. Komórki macierzyste w ostatnim czasie budzą duże zainteresowanie lekarzy. Są wykorzystywane w leczeniu licznych patologii, a wyniki leczenia są w wielu przypadkach bardzo obiecujące. Komórki te, dzięki swoim cechom, mogą *odbudowywać* uszkodzone tkanki i narządy. Źródłem komórek macierzystych może być szpik kostny, krew obwodowa, krew pępowinowa, czy inne tkanki (m.in. tłuszczowa, nerwowa). Ostatnio coraz większym zainteresowaniem z uwagi na prostotę pozyskiwania, jak i właściwości regeneracyjne pozyskiwanych komórek cieszą się komórki macierzyste pochodzące z tkanki tłuszczowej. To one są podawane do chorobowo zmienionego stawu (iniekcja dostawowa). Komórki macierzyste ze względu na swoje właściwości regeneracyjne znalazły zastosowanie między innymi w ortopedii i traumatologii. W ostatnim czasie ukazały się bardzo zachęcające wyniki stosowania komórek macierzystych w chorobie zwyrodnieniowej stawów. - W czwartek w Szpitalu Euromedic w Katowicach, po raz pierwszy na Śląsku, zespół ortopedów pod kierownictwem prof. Jerzego Widuchowskiego wykonał zabiegi podania komórek macierzystych - pozyskanych z tkanki tłuszczowej pacjentów - do stawów kolanowych. Zabiegi odbyły się w asyście twórcy pionierskiej metody leczenia prof. Carla Tremolady z Mediolanu - mówi dr n. med. Tomasz Ludyga, dyrektor Szpitala Euromedic w Katowicach. Choroba zwyrodnieniowa jest rezultatem zaburzenia równowagi pomiędzy procesami degradacji i regeneracji w obrębie stawu, związanego z biochemicznymi i morfologicznymi zmianami w obrębie chrząstki stawowej i błony maziowej. Występuje zwykle u ludzi w starszym wieku, ale może też dotyczyć ludzi młodych i często prowadzi do pojawienia się dokuczliwych dolegliwości bólowych i znacznego upośledzenia funkcji narządu ruchu. Najczęstszą lokalizacją jest staw kolanowy, biodrowy i kręgosłup. Istotą choroby zwyrodnieniowej jest destrukcja chrząstki stawowej, dlatego w jej leczeniu dużą nadzieję wiąże się ostatnio z zastosowaniem komórek macierzystych ze względu na ich zdolności regeneracyjne. Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/3647286,zastrzyk-zamiast-operacji-komorki-macierzyste-terapia-na-zwyrodnienia-stawow,id,t.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,od kilku lat borykałem się z moim kolanem i w końcu nadszedł ten sądny dzień.Wizyta w klinice u doktora nadzwyczajnego Konrad Słynarski.Proszę tak wpisać w google.Metoda leczenia komórkami macierzystymi Lipogems.Nie będę kłamał ani odrobinę-ten zabieg to REWELACJA!!!! pod kazdym wzgledem.Polecam jak najbardziej tego wspanialego człowieka i ten zabieg.Ból minał błyskawicznie po 2 tygodniach a potem lepiej i lepiej.Naprawdę drodzy internauci polecam na wszystkie zmiany zwyrodnieniowe stawów.To jest tak jak skaleczenie sie w palec a potem samoistne sie gojenie.Po prostu zabieg nieziemski.Gratuluje tej klinice i temu lekarzowi który jest dla mnie mistrzem. LIPOGEMS-ZABIEG PRZYSZLOSCI-POLECAM Z CZYSTYM SERCEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nabity w kolana 2

Wydałem 10 tysi na 2 kolana i 0 efektu -pieniądze wyrzucone w błoto-przestrzegam innych.

A nie wierzyłem jak mi mówił znajomy lekarz ,że to takie czarymary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy, ze nie w każdym przypadku taki zabieg pomoże. I wszystko powinno być decyzją lekarza. U jednej osoby zabieg może przynieśc bardzo dobre rezultaty. U drugiej osoby już niekoniecznie. Lekarz powinien zdecydować czy warto się zdecydować czy też nie. 

Jesli chodzi o mnie to mi bardzo pomogło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jarek1978

We Wrocławiu to nie, ale jakby Ci się chciało przyjechać do Krakowa to polecam Bona Dea. Ja też do nich dojeżdżałem z Bielska. U mnie zdecydowanie różnica na plus, więc zastanawiam się jaki problem miał Pan "Gość nabity w kolana 2"... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna Filip

Jestem zwolenniczką tego typu zabiegów. Oczywiście uważam też że powinno się udać do odpowiedniego specjalisty, żeby wszystko przebiegło po naszej myśli. Ja przechodziłam ten zabieg i jestem bardzo zadowolona. Pomógł mi w tym gabinet lekarski Moja Estetyka w Rzeszowie. Super profesjonalizm oraz podejście do pacjenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to świetna metoda na leczenie zwyrodnienia stawów. ojciec już nie dawał rady ze swoimi kolanami dlatego wybrał się na ten zabieg który przyniósł świetne rezultaty. robił u doktora Wasilczyka w cm Medicum w Warszawie. wszystko bardzo dokładnie, pod kontrola USG. z dnia na dzień jest coraz lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem juz 3 miesiac po zabiegu komorkami macierzystymi i nic jest jeszcze gorzej hirurg uszkodzil nerw w kregoslupie ledzwiowym i od tego czasu biore gababetyn i zastrzyki z wit b,wyrzucone kupe kasy prywatnie i jeszcze na dodatek pracowac nie moge przez ucisk nerwa na stope biodro i kolano jeszcze zaczelo bolec,masakra!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×