Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wysoki Aspat i Alat, bóle pod żebrami i swędzenie skóry


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 28 lat. Dwa tygodnie temu zaatakowały mnie ostre bóle jakby w żołądku, swędziało mnie też całe ciało. Od tamtego czasu mam już słabsze, ale często występujące bóle pod żebrami, w żołądku (jakbym połkną coś dużego kłuje tak), kłucia też jakby w sercu, czasami ból w okolicach wątroby i kręgosłupa na wysokości mostka. Dodatkowo swędzą mnie strasznie dłonie, na ich wewnętrznej części mam po 3-4 czerwone plamki, które okropnie swędzą, na palcach rąk pojawiają się swędzące guzki jakby po ukąszeniach komarów. Lekarz wysłał mnie na badania krwi i ekg na wszelki wypadek. Z krwi wyszło: Billirubina - w normie AST - 77.20 ALT - 81,70 Helicobactera brak (wynik 0,4) Czas protrombinowy w- w normie INR - norma Wskaźnik protrombinowy - w normie Sód - w normie Potas - w normie Glukoza - w normie GGT - w normie Cholesterol całkowity 200 mg/dl HDL - 48.60 mg/dl LDL - 127 Triglicerydy - 120,3 mg/dl TSH 3 - generacja - 1,69 mlU/l (norma) Na ekg wyszło przez przypadek, że mam jakieś częściowe odcięcie w sercu (ten sygnał do kurczenia się dociera słabo do dolnej lewej części serca). USG robiłem rok wcześniej, bo też miałem ALAT podwyższony i wątroba i inne narządy wyglądały dobrze, wtedy też przy okazji oddawania krwi wyszedł mi ten alat źle, ale też wykluczono wszystkie typy wirusowego zapalenia wątroby. Przede mną jeszcze echo serca i gastroskopia, ale do tego jeszcze ze dwa tygodnie, a ja sie źle czuje, bo mam bóle i swędzą mnie dłonie. Panie doktorze ma Pan jakiś pomysł, co to może być, czy to może być choroba wątroby lub nawet serca? Co może powodować to uczulenie na skórze? Może jakieś rady? Trochę się boję, bo z wątków podobnych temu nic dobrego dla mnie nie wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Na pewno należy wykonać badania dodatkowe, czyli gastroskopię i echo serca tak jak Pani ma zaplanowane, gdyż one mogą w dużym stopniu wyjaśnić nam przyczyny tych dolegliwości. Dopiero po tych badaniach będzie można ewentualnie napisać coś konkretnego. Być może patologia właśnie tkwi w zakresie górnego odcinka przewodu pokarmowego. Co do podwyższonej aktywności ASPAT i ALAT radziłbym (jeśli tak Pani nie zrobiła) wykonać kontrolne badanie po 24 godzinnej diecie bezmięsnej, lekkostrawnej, bezalkoholowej, bez przyjmowania środków farmaceutycznych, bez nadmiernego wysiłku i po 6 godzinach całkowicie na czczo. Świąd skóry dłoni zapewne jest niezależną chorobą (uczulenie atopowe) i najlepiej w tej sprawie skonsultować się z dermatologiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Bez badania bezpośredniego trudno ocenić. Trzeba w tej sprawie udać się do lekarza pierwszego kontaktu. On po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Najważniejsze jest określić czy guzek wychodzi z żebra czy też z tkanki podskórnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swędzące dłonie ,moga być u innych stopy ,to atopowe zapalenie skory ,jestem pewna ,że to z powodu złego oczyszczania prez niedomogi watroby z tosyn chemii znajdujacej sie w zywnosci.znam przypadki gdy po zazywaniu sylimaloru wit b6,kolagenu diety ustapiły silnie swędzące placki po całym cieleznam osoby inne.leczone przez irydologa ziołami naszymi polskimi ,i swędzenie ustapiło wyleczyły sie,choc po 2 tygodniach zazywania mixu z 30 ziół obsypało im twarz oczy ,póżniej zanikało i juz się nie powtórzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialam dokladnie takie same objawy, przed szpitalem mialam bole za mostkiem co 2-3 wieczor , trwaly kilka godzin i ustepowaly, podczas pobytu w szpitalu juz codziennie i do tego swad najpierw dlonie, potem stopy a na koniec moglabym sie cala zadrapac na smierc.Do tego nie moglam jesc a na koniec i pic, w miesiac schudlam 10 kg. w szpitalu usunieto mi woreczek, ale wczesniej prawdopodobnie ,,urodziam,, kamien zolcowy, ktory usadowil sie w przewodzie zolciowym powodujac zapalenie watroby. W woreczku zolciowym nie znaleziono zadnych kamieni. wszystko rozpoczelo sie tym ze czulam sie bardzo przemeczona przez kilka miesiecy, pewnego wieczoru nagle zlapal mnie silny bol za mostkiem ktory trwal jakies 20 min przeszedl i powrocil na jeszcze 30min i sadzilam ze to zawal, ale wszystko sie uspokoilo i nastepnego dnia ekg nie wykazalo zadnych zmian, przez nastepnych kilka tygodni od czasu do czasu lapal mnie silny bol tez dokladnie na srodku za mostkiem jak przy wrzodach zoladka promieniujacy do lopatki, czestosc bolow nasilila sie i moglam coraz mniej jesc. dalej jak wyzej.Od pierwszego bolu do operacji trwalo2,5 miesiaca, bo lekarz nie zrobil mi badania krwi, prostego badania krwi sugerujac sie ze to wrzody zoladka zapisywal leki na rzoladek, skonczylo sie zapaleniem watroby i wycieciem woreczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeszłam ostrą niewydolność wątroby 4 miesiace temu,miesiac temu robiłam alat i aspat i jest w granicach normy(no ale lepiej bp miałam alat 2316 a aspat 2611) ale przez ostatnie dni zle się czuję jestem zmęczona ,nieraz brak apetytu,oczywiście bóle pod żebrami a do tego zaczeły mnie swedzic rece od łokcia do rąk, co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×