Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel jajnika - jaki rodzaj operacji?


Gość Bogusia

Rekomendowane odpowiedzi

Na usg stwierdzono u mnie torbiel lewego jajnika. Czy decydować się na laparoskopię czy na operację wycięcia jajnika zwykła metodą oraz czy istnieje możliwość znieczulenia zewnątrzoponowego. Gdzie są dla mnie większe zagrożenia? Mam 55 lat. 5 lat temu stwierdzono u mnie cystę na prawym jajniku, która mimo leczenia hormonalnego nie zniknęła. Na początku była jednokomorowa o echogeniczności ujemnej. Miałam CA 125 w wys. 19 n/ml. Wynik ten następnie poprawił się na 14 n/ml a obecnie mam najlepszy, tj. 11,22 n/ml. Dolegliwości nie mam. Po ostatnim usg lekarz proponował wycięcie lub laparoskopię, z uwagi na możliwość pęknięcia cysty i zakażenia otrzewnej. Lekarz ginekolog przy USG stwierdził, że jest brzydka, bo wygląda na to, że wypełniła się gęściejszą substancją, być może ze śluzem. Natomiast macicę i lewy jajnik mam zdrowe. Chcę iść na zabieg lecz nie wiem, co będzie dla mnie lepsze: klasyczne wycięcie czy laparoskopia oraz czy istnieje możliwość zastosowania znieczulenia zewnątrzoponowego. Mam przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (I stopień) i często odksztuszam, mam nadciśnienie (zażywam Tertensif SR i Inhibace), zespół WPW (biorę Polfenon), niedomykalność zastawki mitralnej (I st.) oraz niedomykalność zastawki aortalnej (II st.). Już od 2 lat nie miesiączkuję. Nie mam obciążeń genetycznych w kierunku raka jajnika. Proszę o informację czy lepiej laparoskopię czy klasyczne wycięcie oraz co ze znieczuleniem. Nie wiem też przy czym jest mniejsza możliwość groźnych dla życia powikłań (krwiaki pooperacyjne itp). Narkozę miałam 5 lat temu przy diagnostycznym czyszczeniu macicy, bardzo miałam po niej mdłości. Nadmieniam, że jestem również w stanie za zabieg zapłacić w szpitalu prywatnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Najlepiej, aby w sprawie metody operacji jajnika wypowiedział się ginekolog, który będzie Panią operował i doradził w jaki sposób to zrobić. Jeśli torbiel nie jest zbyt duża (nie podała mi Pani wielkości torbieli) najlepiej zabieg byłoby wykonać metodą laparoskopową. Zabieg metodą laparoskopową myślę, że w Pani przypadku będzie mniej obciążający, gdyż wykonuje się go szybciej (krótsze narażenie na znieczulenie) oraz mniejsze rany co zmniejsza ryzyko powikłań pooperacyjnych jak krwawienie, krwiaki czy zropienie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam swoje pytanie.Ostatnio bylam na rutynowych badaniach u ginekologa.Okazalo się że mam torbiel na lewym jajniku.Ma ona 8 na 6cm.Wiem,że jest za duża by leczyć ja hormonami.Dostałam skier.na operację.W miedzyczasie zrobiłam sobie badania CA,które okazaly się w normie.Mam 21lat i boję się tejże operacji.Nie chciałabym,by usunięto mi jajnik,a wiem,że tak też może się stać.W dodatku jestem osobą pracującą i nie chcę brać wolnego,gdyż jestem dopiero na okresie próbnym.Czy mogę z tym zabiegiem poczekać,czy lepiej byłoby to załatwić od razu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość martoosia852

http://www.klinika-promienista.com.pl/ polecam . ! ** *jezeli link sie nie pokaze wpiszcze w google *klinika promienista poznan* 1.prosze nie wierzyc,ze trzeba za pobyt placic,placi sie tylko w przypadku gdy nie jestes na NFZ, a gdzy jestes i doszloby do pbyy w klinice, NIE BEDZIESZ PLACILA ZA NIC *p 2.Placisz tylko za wizyte ja placilam za wizyte u dr.Fisher *u ordynatorki* 190 zlotych,ale oplacalo by sie, gdybym miala jeszcze problemy to od razu jade do tego szpitala.. ! *) chociaz prosze zobaczyc co to jest.. . **

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś może mi powiedzieć czy plamienie po laparoskopii to norma? miałam zabieg usunięcia mięśniaków 18.10.2010 i pojawiają się teraz plamienia, nie wiem czym są wywołane, czy mam się martwić czy spokojnie odpoczywać i czekać aż miną? dodam, że mam 49 lat, siedzę w domu i nic ciężkiego nie robię - spacery, gotowanie i praktycznie to wszystko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykryto u mnie ostatnio torbiela bardzo duzy bo 56mm dostalam skierowanie do poznania na usuniecie w zwiazku z tym mam pytanie jak dlugo trwa taka operacja i czy moze byc niebespieczna, i jeszcze jedno jaki rozmiar musi miec torbiel aby doszlo do pęknięcia? proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem obecnie po operacji torbiela jajnika lewego.operacja jest calkowicie bezpieczna jezeli nie jest zapuzno.Znieczulenie jest ogolne i po 7dobach wraca sie do domu.Operowana bylam w Lasku,jest tam wspaniala opieka i bardzo dobrzy lekarze.Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam... mam 18 lat i dowiedziałam sie ze mam jajnik w torbielu po lewej stronie... mam plamienia pomiedzy miesiaczkami ostre bole tego jajnika i ogolnie boli mnie cale podbrzusze... i do tego wzdecia i zaparcia... czy grozi mi operacja, bo ginekolog nie powiedzial mi ze nie... prpsze o wsparcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×