Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Szczegóły chirurgii napletka (stulejka)


Gość Tawmee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno zdecydowalem sie podjac decyzje o wizycie u urologa, to ze moim schorzeniem jest stulejka, to pewne jak 2x2, szczerze powiem, ze chirurgia mnie zbyt nie przeraza, jednakze trapia mnie 2 sprawy. Pierwsza z nich to taka, iz dosc intensywnie sie poce, czasem nawet w okolicach krocza i boje sie, ze nawet przy zachowaniu maksimum higieny wda mi sie stan zapalny. Czy i stnieje mozliwosc, iż bede musial zaprzestac pracy na okres rekonwalescencji (pracuje fizycznie, wiec pot to rzecz naturalna), czy raczej infekcja jest srednio prawdopodobna? Druga sprawa to: jaki jest okres rekonwalescencji po zabiegu? A mowiac wprost - jaki jest okres abstynencji po chirurgii napletka? Nie ukrywam, ze sytuacja dla mnie jest trudna (juz pomijajac kwalifikacje jej jako wstydliwa), poniewaz staramy sie z moja dziewczyna o dziecko, a schorzenie to utrudnia owe starania (do tej pory "jakos dawalem rade" aczkolwiek boje sie ze kiedys nie dam i skonczy sie to powazniejsza interwencja medyczna, poza tym rozmawiajac o tym z moim lekarzem rodzinnym doszedl on do wnioski, ze przyjemnosc w ploaczeniu z bolem kwalifikuje sie do rangi fetyszu:) Pozdrawiam i dziekuje z gory za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po usunięciu stulejka należy zachować szczególna higienę okolicy pooperacyjnej. Dość często dochodzi do zakażeń takiej rany pooperacyjnej. Na pewno 2-3 tygodni po zabiegu należy nie doprowadzić do zabrudzenia tej okolicy (zwolnienie z pracy jeśli związana jest z brudnym środowiskiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×